"Wyjdziemy na boisko, by wygrać". Kurek przed finałem siatkarskich mistrzostw świata

Świat
"Wyjdziemy na boisko, by wygrać". Kurek przed finałem siatkarskich mistrzostw świata
PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Bartosz Kurek zanotował imponujący występ w wygranym przez polskich siatkarzy półfinale mistrzostw świata z Amerykanami (3:2), w którym zdobył 29 punktów. - To byłoby nic niewarte bez zwycięstwa w całym spotkaniu - zaznaczył atakujący obrońców tytułu.

Amerykanie w ostatnich latach są niewygodnym rywalem dla biało-czerwonych. Od 2014 roku do soboty bilans Polaków w spotkaniach z tymi rywalami wynosił dwie wygrane i siedem porażek. Oba zwycięstwa z tego okresu zanotowali trzy lata temu.

 

- Pokonaliśmy jeden z najlepszych zespołów na świecie, o ile nie najlepszy - zaznaczył Kurek.

 

Atakujący polskiej ekipy był najlepiej punktującym zawodnikiem w tym obfitującym w emocje i zwroty akcji spotkaniu. Jego dorobek zamknął się w 29 "oczkach" - 24 zdobytych atakiem i pięciu blokiem.

 

- One byłyby nic niewarte, jeśli nie zwyciężylibyśmy w tym spotkaniu - podkreślił 30-letni gracz.

 

"To będzie bardzo trudne spotkanie"

 

Niedzielny finał z Brazylijczykami będzie powtórką decydującego spotkania poprzedniej edycji czempionatu. Wówczas Polacy zwyciężyli w Katowicach 3:1. Kurek zapewnił, że jego drużyna zamierza do końca walczyć o sukces.

 

- W niedzielę czeka nas święto siatkówki. Wyjdziemy na boisko, by wygrać, a nie tylko wystąpić w tym spotkaniu. Po czterech latach znów zmierzymy się w meczu o taką stawkę z "Canarinhos". Zobaczymy, jak będzie. To będzie bardzo trudne spotkanie - zaznaczył doświadczony zawodnik.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie