Obywatel Ukrainy udawał Bułgara. Zatrzymano go na przejściu granicznym

Polska
Obywatel Ukrainy udawał Bułgara. Zatrzymano go na przejściu granicznym
Polsat News

Podczas kontroli granicznej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej obywatel Ukrainy posługiwał się fałszywym paszportem Bułgarii. Miał też podrobione bułgarskie prawo jazdy i dowód osobisty. Mężczyznę zatrzymano.

- W Korczowej do odprawy granicznej stawił się mężczyzna podający się za obywatela Bułgarii. Funkcjonariusz SG, opierając się na swoim doświadczeniu, dostrzegł pewne nieprawidłowości i postanowił wnikliwie zbadać bułgarski paszport. Okazał się podrobiony - poinformowała w poniedziałek rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor.

 

Podróżny stanowczo upierał się, że jest to pomyłka i w odpowiedzi wyjął dodatkowe bułgarskie dokumenty - prawo jazdy i dowód osobisty. - One także były fałszywe - dodała rzeczniczka.

 

 

Mężczyznę zatrzymano. Okazało się, że posiada autentyczne ukraińskie dokumenty. Przyznał, że fałszywe dokumenty kupił, będąc w Niemczech, ponieważ przedłużył pobyt w krajach UE. Miały mu one ułatwić podróżowanie po Europie.

 

Dobrowolnie poddał się karze

 

- Dobrowolnie poddał się karze jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próbny dwóch lat. Otrzymał także zobowiązanie do powrotu na Ukrainę - wyjaśniła mjr Pikor.

 

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili ponad 700 fałszerstw różnych przedstawianych do kontroli dokumentów. Najczęściej fałszowane są oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt i prawa jazdy.

 

PAP

msl/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie