Dożywocie dla obywatela Ukrainy za zabójstwo polskiego piłkarza

Polska

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał 37-letniego Sergieja V. na karę dożywocia za zabójstwo w ubiegłym roku 32-letniego Grzegorza K., bramkarza klubu KS Garbarnia. Ukrainiec zadał ofierze śmiertelne ciosy nożem, po czym go okradł. Do winy przyznał się od razu po zatrzymaniu, ale próbował przekonywać, że działał w samoobronie.

Do zabójstwa doszło w nocy z 16 na 17 września ubiegłego roku. Zwłoki Grzegorza K. znalazł nad ranem jeden z przechodniów i zawiadomił policję. Mężczyzna miał na ciele kilkanaście ran kłutych. 

 

Śledczy ustalili, że za zabójstwo może odpowiadać Sergiej V., który mieszkał na terenie Kurowa i pracował w jednym z gospodarstw rolnych. W Kurowie mieszkał też Grzegorz K.

 

W noc poprzedzającą zabójstwo mężczyźni spędzali czas w tym samym barze. W śledztwie Ukrainiec przyznał, że spodobała mu się barmanka i tego wieczoru prawił jej komplementy. Kobiecie miało się to nie podobać, wtedy też między mężczyznami wywiązała się kłótnia.

 

Okradł swoją ofiarę 

 

Około godz. 4 nad ranem piłkarz miał opuścić lokal i udać się w stronę domu. Według wyjaśnień podejrzanego, poszedł on za swoją ofiarą, a gdy doszli na ulicę Wojska Polskiego zadał Polakowi kilkanaście ciosów nożem, ukradł mu portfel i kartę do bankomatu, na podstawie której wypłacił 500 zł.

 

Sprawca próbował następnie przedostać się na Ukrainę, ale został zatrzymany w autokarze kilka kilometrów przed przejściem w Dorohusku. 

 

Ukrainiec usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego czynu. Tłumaczył, że zabił Grzegorza K., ponieważ ten go obraził i wyciągnął nóż. 

 

Zamordowany mężczyzna był znanym w Kurowie sportowcem, bramkarzem klubu KS Garbarnia.

 

dziennikwschodni.pl, polsatnews.pl

mos/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie