Wypadek w restauracji znanego kucharza. Czworo turystów stanęło w płomieniach

Świat
Wypadek w restauracji znanego kucharza. Czworo turystów stanęło w płomieniach
YouTube/News Leak Replacement

Ognisty pokaz przy barze w restauracji Nusr-Et Steakhouse Etiler w Istambule miał dramatyczny przebieg. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak po dolaniu rozpałki płomienie wymykają się spod kontroli i zajmują bar. Cztery osoby zostały poparzone. Restauracja należy do znanego z memów kucharza "Salt Bae".

Do incydentu doszło w czwartek ok. godz. 21 czasu lokalnego.

 

 

- Mam lekkie oparzenia, ale moja dziewczyna jest w dużo gorszym stanie - powiedział gazecie "Birgun" tursyta z Czech Viktor Hajicek. Według doniesień mediów kobieta przeszła ponad 5-godzinną operację, a jej hospitalizacja może potrwać nawet miesiąc.

 

Oprócz pary z Czech, poszkodowani zostali również turyści z Grecji i z Mikronezji. Nie odnieśli jednak poważniejszych obrażeń.

 

Sieć restauracji Nusr-Et należy do Nusreta Gökçe - znanego na całym świecie tureckiego szefa kuchni. W 2017 r. zasłynął on z memów zatytułowanych "Salt Bae", na których w charakterystyczny sposób solił przygotowane przez siebie potrawy.

 

 

Na fali internetowej popularności kucharz otworzył kolejne restauracje m.in. w Nowym Jorku, a swoje potrawy serwował znanym aktorom (Leonardo Di Caprio) i politykom (prezydentowi Wenezueli Nicolasowi Maduro).

 

polsatnews.pl, Daily Mail, Birgun

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!