Przyszedł z granatem na komisariat. Natychmiastowa ewakuacja

Polska
Przyszedł z granatem na komisariat. Natychmiastowa ewakuacja
Policja Boguszów-Gorce

Do komisariatu policji w Boguszowie-Gorcach (woj. dolnośląskie) wszedł mężczyzna, który przekazał oficerowi dyżurnemu granat. Stwierdził, że znalazł go w lesie na drodze gruntowej i nie wiedział co z nim zrobić. Konieczna była ewakuacja budynku i interwencja saperów.

Do komisariatu przyjechali niezwłocznie funkcjonariusze z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

 

- Pirotechnicy ustalili, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to granat ręczny F-1 z czasów II wojny światowej - poinformował sierż. szt. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko. Niewybuch odebrał patrol saperski Jednostki Wojskowej z Głogowa.

 

Policjanci przypominają, że na podstawie art. 6 Ustawy o rzeczach znalezionych, każdy kto znalazł rzecz, której posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport, niezwłocznie oddaje ją najbliższej jednostce organizacyjnej Policji.

 

Jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się - tak jak w tym przypadku - z zagrożeniem życia lub zdrowia, zawiadamia policję o miejscu, w którym rzecz ta się znajduje.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze