Ewakuacja w Łomży. Na terenie dawnej jednostki wojskowej znaleziono niewybuch

Polska
Ewakuacja w Łomży. Na terenie dawnej jednostki wojskowej znaleziono niewybuch
Polsat News/zdj.ilustracyjne

Saperzy wywieźli niewybuch z okresu II wojny światowej, znaleziony podczas prac budowlanych w Łomży (woj. podlaskie). Ewakuowani mieszkańcy wrócili do okolicznych domów i bloków, odblokowano drogi dojazdowe - poinformowała policja.

- Teren jest już bezpieczny, niewybuch został zabezpieczony przez saperów z jednostki w Orzyszu i przewieziony na poligon, gdzie zostanie zdetonowany - poinformowała łomżyńska policja.

 

Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej o kalibrze 150 mm znaleziono podczas prac budowlanych na terenie byłej jednostki wojskowej. Łącznie służby ewakuowały około 600 osób. To mieszkańcy domów i bloków przy ul. Słowackiego i al. Legionów, a także pracownicy i klienci stacji paliw, restauracji szybkiej obsługi i supermarketu.

 

Zabezpieczanie terenu i ewakuacja mieszkańców trwały prawie cztery godziny. Akcja przebiegała sprawnie. W ewakuacji mieszkańców pomagali także strażacy, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i ratownicy z Grupy "Nadzieja". Przed godz. 19 mieszkańcy powrócili do swoich domów, a ulice zostały odblokowane.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie