Polsat News pokazał swoje nowe studio i programy. Do zespołu dołączył Bogdan Rymanowski

Polska

Polsat News od 1 października w nowym studiu, z nową ramówką, programami i prowadzącymi. Do zespołu dołączył Bogdan Rymanowski jako współprowadzący - obok Doroty Gawryluk - główne wydanie "Wydarzeń" i program "Wydarzenia i Opinie". Nowa oferta programowa ma jasno podzielone pasma dostosowane do rytmu dnia.

W nowej ramówce - z jasno podzielonymi pasmami i odpowiadającej na oczekiwania widzów - Polsat News będzie przedstawiał najważniejsze informacje z kraju i ze świata, materiały o tematyce społecznej, o tym co dotyka Polek i Polaków. W ofercie są też programy skierowane do bardziej wymagającego widza, poszukującego publicystyki i komentarzy polityków z pierwszych stron gazet, liderów opinii oraz ekspertów na temat bieżących wydarzeń.  

 

Gawryluk: nie ma tematów tabu i osób, z którymi nie chcemy rozmawiać

 

- Jesteśmy otwarci na opinie wszystkich stron sceny politycznej. Nie ma dla nas tematów tabu ani osób, z którymi nie chcielibyśmy rozmawiać. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkich traktujemy równo. Nie narzucamy widzom naszego punktu widzenia. Nie kreujemy polityki. Informujemy o niej w sposób rzetelny i o niej debatujemy. Chcemy zadawać wszystkim trudne pytania, nie mamy taryfy ulgowej dla nikogo - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

 

Do zespołu dołączył Bogdan Rymanowski jako nowy współprowadzący główne wydanie "Wydarzeń"  na antenie Polsatu i Polsat News oraz program "Wydarzenia i Opinie".

 

Rymanowski: wchodzę do telewizji, która ma największe zaufanie Polaków

 

Rymanowski był wcześniej dziennikarzem TVN24, gdzie w ostatnich latach prowadził m.in. "Kawę na ławę" i "Jeden na jeden". Z Grupą TVN był związany 17 lat.

 

Wcześniej pracował m.in. w TVP1 i radiu RMF FM. Bogdan Rymanowski należy do grona najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w Polsce. Jest laureatem m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii "twórca w mediach", a także nagrody MediaTory w kategorii "AuTORytet" oraz Wiktora 2007 w kategorii "Najwyżej ceniony publicysta". W 2008 roku miesięcznik "Press” przyznał mu tytuł "Dziennikarza Roku".

 

Bogdan Rymanowski zadebiutuje na antenie Polsatu News w poniedziałek, 1 października, jako prowadzący "Wydarzenia i Opinie".

 

- Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do ekipy Doroty Gawryluk i wejść na pokład telewizji, która cieszy się największym zaufaniem Polaków. Mam tu wielu znajomych, a zarazem świetnych dziennikarzy. Za mną chyba najdłuższe wakacje życia i trzymiesięczny "post od anteny". Już nie mogę się doczekać pierwszego programu - powiedział Rymanowski.

 

 

"Wydarzenia" w trzech odsłonach

 

Ten sztandarowy dla Telewizji Polsat program informacyjny, obiektywny i niezależny, będzie pokazywany w Polsacie głównym oraz w trzech odsłonach na antenie Polsat News.

 

Wydarzenia główne 18:50

 

Główne wydanie „Wydarzeń” widzowie mogą śledzić codziennie o godzinie 18:50 na antenie Polsatu głównego i Polsatu News. Program poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Natomiast wydania weekendowe "Wydarzeń 18:50" - Bartosz Kurek i Agnieszka Mosór.

 

 

Wydarzenia popołudniowe 15:50

 

Wydania popołudniowe będą emitowane na antenie Polsatu głównego i Polsatu News o godzinie 15:50. Zaraz po nich jeszcze więcej materiałów o najważniejszych zdarzeniach z kraju i ze świata w programie "Więcej Wydarzeń" tylko na Polsat News o godzinie 16:10. "Wydarzenia 15:50" prowadzą Agnieszka Mosór i Przemysław Białkowski.

 

Wydarzenia wieczorne 21:50

 

Wydania wieczorne "Wydarzeń" od 1 października będą emitowane codziennie w Polsacie News o godzinie 21:50. Będzie to kompleksowe podsumowanie najważniejszych doniesień danego dnia z kraju i ze świata połączone z informacjami sportowymi i prognozą pogody na następny dzień. "Wydarzenia 21:50" poprowadzą Joanna Wrześniewska-Sieger i Jarosław Gugała.

 

"Wydarzenia i Opinie", poniedziałek-czwartek, 19:15

 

Od poniedziałku do czwartku, zaraz po głównym wydaniu "Wydarzeń" Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski rozmawiają z najważniejszymi osobami w Polsce. To program, w którym goszczą przedstawiciele wszystkich opcji politycznych, padają rzetelne i merytoryczne pytania, a wiodący dziennikarze Polsatu zapewnią jakość debaty na najwyższym poziomie.

 

 

"Godziny szczytu", poniedziałek-piątek, 16:30

 

Po popołudniowych "Wydarzeniach" w Polsat News zagości nowe dwugodzinne pasmo "Godziny szczytu". Prowadzący opowiedzą o mijającym dniu z pewnym dystansem i - jak zapewniają - nieszablonowo. Będzie to pierwsze podsumowanie wydarzeń z różnych dziedzin życia, nie tylko polityki.

 

Widzowie otrzymają większą dawkę informacji sportowych. A nowości muzyczne i plotki ze świata show-biznesu zaprezentują dziennikarze MUZO.FM. Gośćmi programu będą osoby nietuzinkowe. "Godziny szczytu" poprowadzą Anna Hałas-Michalska i Bartosz Kurek.

 

-  To pasmo popołudniowe, w którym zaczynamy podsumowywać wydarzenia dnia i przyglądamy się temu, co szykuje wieczór. To też moment, w którym widzowie mogą złapać "drugi oddech" i w dobrej atmosferze spędzić późne popołudnie i podwieczorek -  mówi Bartosz Kurek, jeden z prowadzących "Godziny Szczytu”.

 

 

"Polityka na Ostro", poniedziałek-piątek, 21:00

 

To nowy program Polsat News, w którym prowadzący stawiają najważniejsze pytania dnia, a zaproszeni goście konfrontują swoje poglądy.

 

"Polityka na Ostro" to wymiana argumentów i opinii, konfrontacja poglądów w sprawach kluczowych dla każdego. Autorzy programu poruszają najważniejsze kwestie z punktu widzenia zwykłego człowieka, pokazując, jaki wpływ mają politycy na życie obywateli. Co wieczór widzowie programu mogą liczyć na emocjonującą dyskusję i starcie opinii wszystkich postaci sceny politycznej.

 

"Politykę na Ostro" poprowadzą Agnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski.

 

 

"Nowy Dzień"

 

Od 1 października pasmo poranne Polsat News w nowej odsłonie i dłuższe na antenie głównej Polsatu; zostaje przedłużone do godz. 9.

 

Oprócz stałych elementów, newsów z kraju i ze świata, przeglądu prasy, prognozy pogody, informacji sportowych, widzowie usłyszą i zobaczą również wiadomości ze świata show-biznesu. Będą też rozmowy z gośćmi w studiu - ekspertami, politykami oraz artystami i celebrytami.

 

Pasmo "Nowy Dzień" prowadzą Beata Cholewińska, Joanna Górska, Joanna Racewicz, Mariusz Abramowicz i Michał Giersz.

 

 

"W rytmie dnia"

 

To nowe, towarzyszące widzom w ciągu dnia pasmo, w którym od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00 Polsat News zaprezentuje bieżące wydarzenia. Nie zabraknie tu polityki i tego co dzieje się na świecie, ale również informacji o wydarzeniach z kraju, relacjonowanych przez reporterów Polsat News.

 

 

 

"Biznes", poniedziałek-piątek, 18:00

 

Godzina 18:00 w Polsat News to czas na aktualne informacje dotyczące gospodarki i biznesu. Poznamy również kursy walut i notowania giełdowe i wieści ze spółek.

 

Program poprowadzą Ernest Bodziuch i Przemysław Talkowski.

 

 

"Interwencja"

 

Ten cieszący się już od 15 lat ogromną popularnością magazyn reporterów będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 18:30. W te same dni po 20:00 również program "Interwencja Extra", w którym więcej informacji o przypadkach przedstawianych przez reporterów magazynu: jak do nich doszło, jak zapobiec takim sytuacjom w przyszłości i czy można było ich uniknąć.

 

Natomiast w sobotnie wieczory o 21:00 emitowana będzie "Interwencja - Taka jest Polska", w którym autorzy wrócą do najbardziej interesujących reportaży, przedstawią nowe wątki i powiedzą, jak potoczyły się dalsze losy ich bohaterów.

 

Programy poprowadzą Michał Bebło i Michał Stela.

 

"Dzień na świecie", codziennie, 22:30

 

Zaraz po "Wydarzeniach 21:50" czas na podsumowanie najbardziej interesujących informacji ze świata w dynamicznym programie "Dzień na świecie", codziennie o godzinie 22:30.

 

Jego autorami i prowadzącymi są znani i lubiani dziennikarze zagraniczni: Grzegorz Dobiecki i Jan Mikruta.

 

 

"Obraz Dnia", codziennie, 23:00

 

Program będzie wieczornym podsumowaniem pracy dziennikarzy Polsatu News.

 

Jego autorzy przedstawią też rozbudowane sportowe podsumowanie dnia oraz prognozę pogody.

 

"Cztery strony prasy", niedziela, 10:00

 

W niedzielne przedpołudnie Polsat News zaprasza do studia dziennikarzy wiodących tytułów prasowych i internetowych, aby przedyskutować, skomentować i ocenić najważniejsze wydarzeniach minionego tygodnia. Gośćmi będą dziennikarze o różnych poglądach, reprezentujący wszystkie strony prasy w Polsce.

 

Autorką i gospodynią programu będzie Joanna Wrześniewska-Sieger.

 

 

 

Na antenie Polsatu News widzowie będą również oglądać znane i doceniane przez widzów programy: "Graffiti", "Newstelegraf", "Śniadanie w Polsat News", "Skandaliści", "Państwo w Państwie", "Prezydenci i Premierzy", "Wystarczy Chcieć", "W bliskim planie" i "Przegląd Rzeczpospolitej".

 

polsatnews.pl

ml/grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie