"Jeździ po prośbie jak Jaruzelski o interwencję". Suski o Schetynie

Polska
"Jeździ po prośbie jak Jaruzelski o interwencję". Suski o Schetynie
Polsat News

Lider PO Grzegorz Schetyna jeździ zagranicę po prośbie o interwencję jak Wojciech Jaruzelski - ocenił w piątek szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując poniedziałkowe spotkanie przewodniczącego PO z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

- Schetyna jeździ po prośbie jak Jaruzelski o interwencję - powiedział Suski w piątek w radiu Wnet. - Szef opozycji jest przewodniczącym komisji spraw zagranicznych, a za publiczne pieniądze jeździ skarżyć się na Polskę i jeszcze polskie państwo płaci za te podróże - zaznaczył.

 

Zapewnił, że Polska przestrzega demokratycznych standardów, czego - jego zdaniem - opozycja nie chce dostrzec. - Oni twierdza, że tutaj jest jakaś dyktatura - oświadczył.

 

Po spotkaniu z Merkel, Schetyna powiedział, że takie spotkania są potrzebne i pokazują, że Polska i polska polityka jest ważna dla europejskich polityków. - Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, które są dzisiaj ważne w polityce europejskiej, przede wszystkim o wyborze kandydatów, szczycie który będzie w Helsinkach i o decyzji na temat najważniejszych funkcji w strukturach europejskich - powiedział lider PO.

 

Kolejne tematy rozmów - jak relacjonował Schetyna - to budżet unijny, w tym środki europejskie dla polskich samorządów, Nord Stream 2 oraz wspólna polityka UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie