Skażona woda w 14 miejscowościach w Lubelskiem. Nadaje się jedynie do spłukiwania toalet

Polska
Skażona woda w 14 miejscowościach w Lubelskiem. Nadaje się jedynie do spłukiwania toalet
Pixabay/Tiburi

Woda w 14 miejscowościach gminy Kurów w Lubelskiem nie nadaje się do picia ani do mycia - poinformował w czwartek Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach. Władze gminy organizują dowóz wody mieszkańcom.

Komunikat inspektora sanitarnego o zanieczyszczeniu wody z wodociągu zbiorowego w Kurowie opublikowała na stronie internetowej gmina Kurów. Woda "wykazuje zanieczyszczenie bakteryjne i nie nadaje się do spożycia".

 

Ostrzeżenie dotyczy 14 miejscowości: Kurów, Barłogi, Bronisławka, Brzozowa Gać, Dęba, Józefów, Kłoda, Łąkoć, Olesin, Płonki, Posiołek, Szumów, Wólka Nowodworska i Zastawie.

 

Woda z kranu w tych miejscowościach nie nadaje się do picia, nie może być przeznaczona do przygotowywania posiłków, do mycia naczyń, owoców i warzyw ani utrzymywania higieny osobistej. Może być używana jedynie do spłukiwania toalet.

 

Woda zdatna do spożycia prawdopodobnie będzie dostarczana strażackimi cysternami. Pomoc organizuje Urząd Gminy w Kurowie, który w komunikacie na stronie internetowej zapowiada, że niezwłocznie poinformuje o harmonogramie dowozu wody nadającej się do spożycia przez ludzi.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze