PO grozi prokuraturą ws. pieniędzy dla Fundacji Lux Veritatis. Wójcik: środki trafiły do strażaków

Polska
PO grozi prokuraturą ws. pieniędzy dla Fundacji Lux Veritatis. Wójcik: środki trafiły do strażaków
Polsat News

- Posłowie PO mijają się z prawdą ws. dotacji z Funduszu Sprawiedliwości dla Fundacji Lux Veritatis; środki z tego Funduszu przekazane zostały na wyposażenie Straży Pożarnych w sprzęt ratujący życie i zdrowie ofiar wypadków drogowych - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Z doniesień medialnych wynika, że Fundacja Lux Veritatis i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem kolejny raz otrzymają dotację z ministerstwa sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym (Fundusz Sprawiedliwości) na realizację zadań w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

 

Poseł PO Cezary Tomczyk zapowiedział w środę, że jeśli resort sprawiedliwości w ciągu 48 godzin nie przekaże opinii publicznej "satysfakcjonującej" odpowiedzi ws. środków przekazywanych z Funduszu Sprawiedliwości na Radio Maryja i Fundację Lux Veritatis to sprawa będzie skierowana do prokuratury.

 

"To program ogólnopolski"

 

Wójcik podkreślił, że "posłowie Platformy Obywatelskiej mijają się z prawdą" ws. przekazania środków z Funduszu Sprawiedliwości na rzecz Fundacji Lux Veritatis i Radia Maryja.

 

- Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości przekazane na wyposażenie Straży Pożarnych w sprzęt ratujący życie i zdrowie ofiar wypadków drogowych trafiły nie do wybranych, ale do strażaków ochotników w całej Polsce. To program ogólnopolski, szeroko relacjonowany w mediach, jawny i transparentny - podkreślił.

 

"Na tym właśnie polega polityka dobrej zmiany"

 

Jak dodał, w sumie na specjalistyczny sprzęt medyczny Fundusz Sprawiedliwości przeznaczy ponad 100 milionów złotych. - Wnioski rozpatrywała specjalna stała ministerialna komisja z udziałem ekspertów z Państwowej Straży Pożarnej. My zostaliśmy tylko poproszeni przez komisję o rozpowszechnianie informacji o programie w województwach w których jesteśmy posłami, bo jako posłowie dobrze znamy lokalne środowiska - zaznaczył wiceminister.

 

- Jeśli opozycja chce czynić nam zarzut, że pomagamy ludziom, to tak, pomagamy. I ja ten zarzut przyjmuję. Powiem więcej, jestem dumny z tego, że udało nam się wyposażyć strażaków ochotników w sprzęt ratunkowy. Bo ten sprzęt już mają, już działa, już ratuje życie ludzi. Na tym właśnie polega polityka dobrej zmiany. Na pomaganiu ludziom - zaznaczył Wójcik.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie