Przyznał się do zabicia piłkarza klubu z Kurowa. Sergiej V. twierdzi, że to jego drugie zabójstwo

Polska

32-letni piłkarz zginął od kilkunastu ciosów zadanych nożem. Jego ciało znaleziono przed blokiem. Policjanci zatrzymali podejrzanego o to zabójstwo 36-letniego Ukraińca. Sergiej V. przyznał się do winy. Wyjaśnił, że zabił ponieważ 32-latek, bramkarz miejscowego klubu, miał go obrazić. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Do zabójstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę. Zwłoki znalazł nad ranem jeden z przechodniów i natychmiast zawiadomił policję. Rozpoznał też, czyje to ciało.

 

- Mężczyzna miał na ciele kilkanaście ran kłutych, nie ulegało wątpliwości, że padł ofiarą przestępstwa - powiedziała Polsat News mł. asp. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowa puławskiej policji.

 

Sprzeczka w barze

 

Policjanci ustalili, że 32-latek ostatni raz był widziany w towarzystwie 36-letniego obywatela Ukrainy o imieniu Sergiej, który mieszkał na terenie Kurowa i pracował w jednym z gospodarstw rolnych.

 

W noc poprzedzającą zabójstwo przebywali w tym samym barze w Kurowie. Z relacji świadków wynika, że między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań.

 

Około godz. 4 nad ranem 32-latek miał opuścić lokal i udać się w stronę domu. Według wyjaśnień podejrzanego, poszedł on za swoją ofiarą, a gdy doszli na ulicę Wojska Polskiego zadał piłkarzowi kilkanaście ciosów nożem i ukradł mu portfel.

 

Zatrzymany przed granicą

 

- Jeszcze tego samego dnia przy pomocy karty bankomatowej znalezionej w portfelu ofiary usiłował wypłacić z bankomatu w Kurowie większą sumę pieniędzy - powiedziała rzeczniczka policji.

 

Sprawca próbował następnie przedostać się na Ukrainę, ale został zatrzymany w autokarze kilka kilometrów przed przejściem w Dorohusku. 

 

- Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego czynu. Tłumaczył, że zabił mieszkańca Kurowa, ponieważ ten go obraził. Podał, że był już karany na Ukrainie, gdzie usłyszał wyrok 15 lat kary pozbawienia wolności za zabójstwo. Swoje wyjaśnienia powtórzył podczas wizji lokalnej - powiedziała mł. asp. Rejn-Kozak.

 

"Spokojny, uczynny chłopak"

 

Policjanci skierowali do prokuratora wniosek o tymczasowy areszt wobec Sergieja V. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu dożywotnie więzienie.

 

Zamordowany mężczyzna był znanym w Kurowie sportowcem, bramkarzem klubu KS Garbarnia. Sąsiedzi i znajomi mówią, że był spokojny i uczynny.

 

polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie