Spytali, czy kajdanki nie są za mocno zaciśnięte i życzyli powodzenia. Ujęty dziękuje policjantom

Polska

Wyrazy uznania dla policji od... zatrzymanego. Funkcjonariusze dostali ręcznie napisany list, w którym mężczyzna chwali stróżów prawa za profesjonalizm. Został zatrzymany, gdy przechodził na czerwonym świetle - okazało się, że jest poszukiwany. Padało, więc policjanci zaprowadzili go pod zadaszenie, gdzie zakuli w kajdanki, pytając, czy nie są za mocno zapięte. Takich listów policja ma więcej.

Wydawało się, że epistolografia, czyli sztuka pisania listów umiera. Nic bardziej mylnego. Obywatele piszą chętnie. Nie tylko skargi, ale też pochwały - na przykład dla policjantów.

 

Skuli go pod dachem, bo padało

 

Są listy, które zaskakują szczególnie. Jeden z nich został napisany odręcznie przez mężczyznę, którego policjanci zatrzymali, gdy przechodził na czerwonym świetle. Okazało się, że jest poszukiwany. Zgodnie z procedurami został skuty, ale... w wyjątkowo miły sposób.

 

- Były opady deszczu, osoba ta została wzięta pod zadaszenie, zostały założone jej kajdanki, policjanci zapytali, czy nie są za mocno zapięte. Ta osoba była zaskoczona chociażby faktem, że policjanci życzyli jej powodzenia w dalszym życiu - wyjaśnił kom. sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

 

Porozmawiali o trudnej sytuacji

 

"Mimo iz jestem skazanym Panowie POLICJANCI wielkie dziekuje za to ze traktujecie wszystkich rowno i ze nawet skazaniec jest traktowany tak jak kazdy obywatel czyli uczciwie" (pisownia oryginalna) - tak brzmi treść innego listu, który przyszedł od obecnego pensjonariusza jednego z zakładów karnych.

 

- Policjanci wykonywali z nim czynności służbowe i podczas tego on opowiedział im o swojej sytuacji. Funkcjonariusze swoją radą pomogli mu tę sytuację wyjaśnić - powiedziała Polsat News podkom. Marta Sulowska, rzecznik Komendy Rejonowej Policji w Warszawie. 

 

Dwie trzecie Polaków dobrze ocenia pracę policjantów

 

Przełożeni uprzejmych funkcjonariuszy twierdzą, że to między innymi takie interwencje budują pozytywny wizerunek ich służby. 

 

Z opublikowanego w piątek badania CBOS wynika, że pracę policjantów dobrze ocenia 74 proc. Polaków, a źle 15 proc. Częściej policję negatywnie oceniają najmłodsi respondenci (25 proc.), mieszkańcy największych aglomeracji (23 proc.) oraz z gospodarstw domowych o najwyższych dochodach per capita (24 proc.).

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie