Był pijany, chciał dotrzeć do Niemiec. Ekipa Polsat News pomogła w zatrzymaniu kierowcy na A2

Polska

- Świetna współpraca między dziennikarzem, który powadził 15-minutową korespondencję z policjantem dyżurnym, który jak na tacy miał wyłożoną sytuację – w taki sposób policja komentuje działanie ekipy Polsat News, która pomogła uniknąć potencjalnej tragedii na drodze. Dzięki reakcji naszych dziennikarzy, udało się zatrzymać kierowcę, który miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek podczas postoju przy autostradzie A2 reporter Polsatu Artur Borzęcki, operator kamery Mariusz Starzyński i operator dźwięku Wojciech Mrozek zauważyli zataczającego się mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu, a następnie odjechał w kierunku zachodniej granicy.

 

Dziennikarze ruszyli za kierującym i jednocześnie poinformowali o zdarzeniu policję. Dzięki informacjom przekazywanym na bieżąco przez ekipę Polsatu policjanci wiedzieli, w którą stronę porusza się pijany kierowca.

 

Grozi mu do 2 lat więzienia

 

- Czapki z głów dla ekipy telewizyjnego Polsatu, która widząc na miejscu obsługi podróżnych, że do samochodu udaje się osoba w stanie upojenia alkoholowego, dała taki sygnał oficerowi dyżurnemu - powiedział nadkom. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

 

Funkcjonariusze żandarmerii uniemożliwili dalszą jazdę 31-letniemu mężczyźnie oraz obezwładnili go. Po chwili na miejsce dotarł również patrol policji. Podczas badania stanu trzeźwości na alkomacie skończyła się skala. Urządzenie wskazało ponad 4 promile alkoholu.

 

Kierowca wytłumaczył policjantom, że zamierzał dotrzeć do pracy w Niemczech.

 

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

Polsat News, Interwencja, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie