Neumann: przez lata słyszałem "nie straszcie PiS-em, oni są normalni". Nie są

Polska

- Od trzech lat rządzi PiS i przez trzy lata kompletnie zrujnował naszą pozycję w Europie. Pokłócił nas ze wszystkimi partnerami - powiedział w programie "Graffiti" szef klubu PO Sławomir Neumann. Jak dodał, "jesteśmy w Europie wyjątkowo osamotnieni", a PiS "poważnie podchodzi do tego projektu, jakim jest Polexit".

- Najczęstszym zarzutem pod adresem Platformy Obywatelskiej jest to, że jesteście tylko antypisem - zwrócił uwagę prowadzący program Piotr Witwicki.

 

Neumann o PiS: oni nie są normalni


- Przez lata słyszałem "nie straszcie PiS-em, oni są normalni". I są? No nie są - odpowiedział Neumann.


Podkreślił, że Polska jest w Europie osamotniona. Jako przykład podał m.in. rozpoczęcie art. 7 wobec Węgier, które miały być naszym sojusznikiem.

 

- Zawieszenie KRS w Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa z głosami Węgier "za", to nasz jedyny partner, który według Kaczyńskiego, miał nas bronić - zwrócił uwagę polityk.


- Jesteśmy sami. Budżet UE w nowej perspektywie na stracie obcięty dla Polski o 25 proc. I to nie jest jeszcze koniec. Możliwość zamrożenia tych środków, które są przyznane, bo w Polsce jest dewastowany trójpodział władzy - wyliczał Neumann. 

 

- To są ryzyka, absolutnie prawdziwe i namacalne - dodał.


"Mamy do sondaży dużo pokory"


Według najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl, gdyby wybory odbyły się teraz, PiS zdobyłoby 45 proc. głosów. PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. poparcia, a SLD na 8,1 proc. Ku PSL skłania się 7,4 proc. zapytanych, a na Kukiz'15 głosowałoy 6,9 proc.


To kolejny sondaż wskazujący na to, że PiS ponownie mogłoby zdobyć w Sejmie większość, która wystarczyłaby do samodzielnego rządzenia.


- Nie martwią nas sondaże. Jeździmy, rozmawiamy z Polakami, pracujemy ciężko. Mamy zupełnie inne przeświadczenie niż to, jakie jest podawane w sondażach, szczególnie tych robionych na zlecenie mediów związanych z rządem, czy wręcz rządowych - wytłumaczył Sławomir Neumann.


Polityk PO dodał, że "już kiedyś mocno się sparzyliśmy na sondażach".

 

- Mamy do nich dużo pokory. Dobre sondaże cieszą, ale nie powodują euforii, słabe zachęcają do jeszcze cięższej pracy - wyjaśnił.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie