Grzegorz Schetyna spotka się w poniedziałek z Angelą Merkel w Berlinie

Polska
Grzegorz Schetyna spotka się w poniedziałek z Angelą Merkel w Berlinie
PAP/Lech Muszyński

Szef PO Grzegorz Schetyna spotka się w poniedziałek z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie - powiedział PAP szef klubu PO Sławomir Neumann. W niedzielę Schetyna poinformował na Twitterze, że będzie w poniedziałek rozmawiał z kanclerz Niemiec na temat miejsca Polski w Europie i przyszłości UE.

Szef klubu PO powiedział w poniedziałek rano, że Schetyna spotka się z Merkel w Berlinie w godzinach południowych. Celem spotkania jest - jak mówił Neumann - pokazanie, że Polska chce być ważną częścią i ważnym graczem w UE i "nie chce być na marginesie tak, jak proponuje obecna władza".

 

- Te nasze główne cele, które są do załatwienia to nieobcinanie Polsce funduszy z nowej perspektywy, a taka groźba istnieje przecież cały czas, a wręcz szukanie takiego rozwiązania, żeby one były na poziomie ostatniej perspektywy finansowej, a nie obcięte o 25 proc - podkreślił Neumann.

 

Polityk poinformował, że Angeli Merkel zostanie również przekazane stanowisko ws. Nord Stream 2. - Nie ma naszej akceptacji i zgody na ten projekt, bo uważamy, że łamie on solidarność energetyczną Europy i Niemcy nie powinny w niego się angażować - podkreślił.

 

Ponadto, jak mówił Neumann, podczas rozmowy z kanclerz Niemiec przekazane zostanie, że Polsce zależy na integracji Unii. - Chcemy wspólnie budować silną UE, bo tylko silna Unia daje możliwość silnej konkurencji z takimi krajami, jak Chiny, Indie, Rosja, czy USA - ocenił.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie