Zderzenie dwóch autobusów PKS-u w Lubuskiem. Poszkodowanych zostało pięć osób

Polska
Zderzenie dwóch autobusów PKS-u w Lubuskiem. Poszkodowanych zostało pięć osób
Polsat News/zdj.ilustracyjne

- Pięć osób zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch autobusów PKS-u, do którego doszło w niedzielę po południu w Nowogrodzie Bobrzańskim w powiecie zielonogórskim. Ich życie nie jest zagrożone - poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

Rzeczniczka powiedziała, że jedna osoba została przetransportowana do szpitala na badania przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a cztery inne osoby zawiozły karetki. Wszyscy poszkodowani byli przytomni.

 

- Wyniki badań osób uskarżających się na dolegliwości po tym zdarzeniu zadecydują, czy zostanie one zakwalifikowane jako wypadek, czy też jako kolizja - dodała Stanisławska.

 

Autobusy PKS-u z Żar zderzyły się krótko po godzinie 16 na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zielonogórskiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej jeden z kierowców nie zachował ostrożności i zjechał na przeciwny pas ruchu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

W związku z wypadkiem nie ma poważnych utrudnień w ruchu tranzytowym. Zablokowane jeszcze skrzyżowanie można objechać innymi ulicami Nowogrodu Bobrzańskiego.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie