Kursant miał okraść instruktorkę nauki jazdy. Kobiecie zginęło z portfela 5 tys. złotych

Polska
Kursant miał okraść instruktorkę nauki jazdy. Kobiecie zginęło z portfela 5 tys. złotych
Polsat News/zdj.ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w Obornikach (Wielkopolska). Instruktorce podczas jazdy z kursantem wypadł pod fotel portfel z pieniędzmi i dokumentami. Miał go zabrać nastolatek, a później - chcąc uniknąć kary - przyniósł na komisariat. Tłumaczył, że go znalazł. Właścicielka stwierdziła jednak, że brakuje 5 tys. złotych. 18-latek przyznał się do kradzieży pieniędzy

O zdarzeniu poinformował w piątek sierż. sztab. Paweł Witzberg z KPP w Obornikach (Wielkopolskie). Jak powiedział, do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przyszedł młody mężczyzna, który przyniósł rzekomo znaleziony portfel z dokumentami.

 

- Dzielnicowy ustalił numer telefonu właścicielki portfela, ale ta nie odbierała, więc postanowił zawieźć go pod adres, który znajdował się na dowodzie osobistym – mówił Witzberg.

 

Właścicielką portfela była 47-letnia mieszkanka Obornik. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że w portfelu, który najprawdopodobniej wypadł jej podczas jazdy pod fotel, brakuje ponad 5 tys. zł.

 

Przyznał się do kradzieży

 

Witzberg powiedział, że kobieta zasugerowała, iż kradzieży mógł dokonać jej kursant podczas kursu jazdy, który tego dnia z nim prowadziła. - Poszkodowana kontaktowała się z 18-latkiem, aby oddał jej portfel, lecz ten nie przyznawał się do winy – mówił policjant.

 

Według funkcjonariuszy, że kradzieży miał dokonać 18-letni kursant. Podczas lekcji zabrał portfel, a później, chcąc uniknąć kary, przyniósł go na komisariat, tłumacząc, że go znalazł. Nastolatek został zatrzymany. Przyznał się do kradzieży pieniędzy z portfela. Większość gotówki udało się odzyskać.

 

Policja przedstawiła 18-latkowi zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.

 

PAP

nro/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie