Sprawa GetBacku. Śledczy kładzie rękę na majątku byłego prezesa

Polska
Sprawa GetBacku. Śledczy kładzie rękę na majątku byłego prezesa
Polsat News

"Mienie za ponad 13,5 mln zł zajęła byłemu prezesowi GetBacku prokuratura; łącznie śledczy zabezpieczyli dobra podejrzanych na 80 mln zł" - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Jak podkreśla gazeta, były prezes GetBacku Konrad K. jest głównym podejrzanym w aferze i pozostanie w areszcie do 13 grudnia. "Warszawski sąd przedłużył mu o trzy miesiące tymczasowy areszt. Taką samą decyzję podjął wobec Piotra B., jego współpracownika" - dodano.

 

Z ustaleń "Rz" wynika, że prowadząca śledztwo Prokuratura Regionalna w Warszawie, wspierana przez stołecznych policjantów z wydziału ds. odzyskiwania mienia, zabezpieczyła "na poczet przyszłych kar, grzywien i obowiązku naprawienia szkody" dobra należące do podejrzanych.

 

"Na chwilę obecną ogólna kwota zabezpieczeń majątkowych w sprawie sięga blisko 80 mln zł" - potwierdziła cytowana w "Rz" rzeczniczka prokuratury, prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

 

Według informacji "Rz" za kwotą zabezpieczenia kryją się m.in. pieniądze na kontach bankowych, gotówka, ruchomości, a także instrumenty finansowe. "I tak głównemu podejrzanemu Konradowi K. śledczy zajęli mienie o łącznej wartości ponad 13,5 mln zł" - podaje gazeta.

 

Jak wskazuje, zajęto również pieniądze na kontach innych podejrzanych. "To dopiero początek zabezpieczeń majątkowych" - mówi "Rz" jeden ze śledczych i - jak czytamy - "podkreśla, że dla poszkodowanych, którzy stracili na obligacjach spółki, odzyskanie pieniędzy jest najważniejsze".

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie