Operacja "umoczyć premiera". Mieli zbierać informacje dotyczące środowiska Morawieckiego

Polska
Operacja "umoczyć premiera". Mieli zbierać informacje dotyczące środowiska Morawieckiego
Flickr/W. Kompała/KPRM

Prokuratura badająca aferę GetBacku posiada pliki z nagraniami, które miały być polisą ubezpieczeniową byłego prezesa tej spółki Konrada K. Zarejestrowano rozmowy z osobami kojarzonymi z premierem Mateuszem Morawieckim - podaje we wtorek "Gazeta Polska Codziennie".

Prokuratura Regionalna w Warszawie i CBA od czterech miesięcy badają wielomilionowe nadużycia, do których dochodziło w firmie windykacyjnej GetBack. W wyniku afery krocie stracili prywatni inwestorzy, którzy nabyli obligacje wyemitowane przez spółkę. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wszczęła postępowanie w sprawie trzech towarzystw funduszy inwestycyjnych, które oferowały je swoim klientom.

 

Śledczy badają wątki związane z kilkoma bankami, a w śledztwie przewijają się nazwiska paru bardzo znanych biznesmenów. Dotychczas zostało zatrzymanych 12 osób. Osiem przebywa w areszcie, w tym Konrad K., były prezes GetBacku - gazeta przypomina historię afery GetBacku.

 

Materiały dotyczące środowiska premiera

 

„GP” dowiedziała się, że istotnymi dowodami w śledztwie są nagrania rozmów, które odkryto w telefonach, komputerach oraz pendrive'ach należących do współpracowników Konrada K. - Kingi M.-P. i Radosława K. Obydwoje również są podejrzani w postępowaniu - czytamy w gazecie.

 

Według rozmówców „GP” to "członkowie nieformalnej grupy, która na zlecenie byłego prezesa GetBacku miała zbierać informacje i materiały dotyczące środowiska premiera Mateusza Morawieckiego".

 

Do fragmentów jednego z nagrań dotarła "Gazeta Polska", więcej informacji na ten temat zostanie opublikowanych w środowym numerze tygodnika

 

PAP

mos/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie