GetBack chce pozwać Deloitte. Audytor nie wykrył nieprawidłowości

Polska
GetBack chce pozwać Deloitte. Audytor nie wykrył nieprawidłowości
Polsat News

Spółka GetBack poważnie rozważa wystąpienie na drogę sądową przeciwko swojemu audytorowi, firmie Deloitte - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"Od wybuchu afery GetBacku Komisja nadzoru Finansowego (KNF) stwierdziła wiele nieprawidłowości, manipulacji i oszustw w księgach windykatora. Tymczasem przez firmę audytorską, która badała dokumenty spółki, nie był podnoszony żaden problem ze sprawozdaniami finansowymi. Obecny zarząd GetBacku, który zerwał właśnie współpracę z Deloitte, rozważa walkę w sądzie o odszkodowanie" - czytamy w "DGP".

 

"Dogłębnie analizujemy wszczęcie działań prawnych przeciwko poprzedniemu audytorowi. Spółka koncentruje się na odzyskaniu zdolności raportowych i podpisaniu umowy z nowym audytorem - informuje DGP biuro prasowe windykatora" - pisze gazeta.

 

Tymczasem Deloitte - dodaje "DGP" - przekonuje, że wszystkie czynności związane z rewizją finansową przeprowadził zgodnie z zasadami sztuki.

 

"Nie zauważyliśmy niczego, co wskazywałoby, że biegły rewident nie dochował staranności i rzetelności zawodowej podczas badania sprawozdania finansowego spółki GetBack - odpowiedziało na nasze pytania biuro prasowe audytora. Do możliwości pozwu firma się nie odniosła" - pisze "DGP".

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie