Będzie proces rodziców 5-latka, który utopił się w studzience

Polska
Będzie proces rodziców 5-latka, który utopił się w studzience
Polsat News

Sąd Rejonowy w Białogardzie miał we wtorek rozpatrzyć wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie na okres próby dwóch lat postępowania przeciwko rodzicom 5-latka, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej i w niej utonął. Złożony został jednak sprzeciw i rodziców czeka proces.

Jak poinformował we wtorek rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie Sławomir Przykucki białogardzki sąd nie wydał postanowienia w sprawie wniosku prokuratury o warunkowe umorzenie na okres próby dwóch lat postępowania przeciwko rodzicom zmarłego 5-latka.

 

Strony się z niego wycofały, został złożony sprzeciw. Jak poinformował rzecznik sprawa wraca do prokuratury. - Ta sformułuje teraz akt oskarżenia, złoży go do sądu i rozpocznie się proces. Termin pierwszej rozprawy został wyznaczony na 23 października - poinformował Przykucki.

 

Prokuratura Rejonowa w Białogardzie w czerwcu 2018 r. zakończyła śledztwo przeciwko rodzicom 5-letniego Szymona, który wpadł do studzienki i w niej utonął. Do sądu na początku lipca skierowała wniosek o warunkowe umorzenie na okres próby dwóch lat prowadzonego przeciwko nim postępowania.

 

Ojciec reanimował chłopca 

 

Wcześniej zarzuciła rodzicom chłopca narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, a w konsekwencji do nieumyślnego spowodowania jego śmierci. Oboje nie przyznali się popełnienia zarzucanego czynu zagrożonego karą do 5 lat więzienia.

 

Szymon utonął 21 czerwca 2017 r. Według ustaleń śledztwa, bawił się z dziećmi przed swoim domem. Ojciec zerkał na niego przez okno. Na chwilę spuścił go z oczu. Gdy zobaczył uciekające dzieci, a wśród nich nie było jego syna, wybiegł z domu. Podczas poszukiwań chłopca przy niezabezpieczonej studzience kanalizacyjnej położonej ok. 20 m od placu zabaw ojciec znalazł jego but. Wszedł do studzienki wypełnionej wodą i wydostał syna na powierzchnię. Reanimował do przyjazdu karetki pogotowia. Niestety, życia Szymonowi nie udało się wrócić. Przyczyną jego zgonu, co wykazała sekcja zwłok, było utonięcie.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie