Zadał matce siedem ciosów nożem. 19-latek nie odpowie za swój czyn

Polska
Zadał matce siedem ciosów nożem. 19-latek nie odpowie za swój czyn
Polsat News

Prokuratura w Jarocinie skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu wniosek o umorzenie postępowania karnego i skierowanie do placówki zamkniętej 19-latka, który zabił swoją matkę - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Jak wyjaśnił prokurator Meler, w toku postępowania biegli z zakresu psychiatrii stwierdzili brak możliwości uczestniczenia podejrzanego w postępowaniu karnym "ze względu na niezdolność pokierowania swoim zachowaniem".

 

- Konsekwencją powyższej opinii jest skierowanie do Sądu Okręgowego w Kaliszu wniosku o umorzenie postępowania karnego i zastosowanie środków zabezpieczających, czyli umieszczenie mężczyzny w placówce zamkniętej - poinformował Meler.

 

Zarzut zabójstwa 19-latek usłyszał w czerwcu. Do zdarzenia doszło w nocy w miejscowości Witaszyce w pow. jarocińskim. Z ustaleń śledztwa wynika, że między 19-latkiem a jego 58-letnią matką doszło do awantury.

 

- Awantura przerodziła się w przemoc fizyczną, a następnie syn zaatakował matkę nożem - powiedział Meler. 19-latek zadał matce siedem ciosów nożem. Kobieta zmarła. Mężczyznę na miejscu zdarzenia zatrzymali policjanci z Jarocina. Miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

- W toku przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Jarocinie mężczyzna opisał przebieg zdarzenia i przyznał się do zarzucanych mu czynów - powiedział prok. Meler.

 

19-latkowi groziło od 8 lat więzienia do dożywocia.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie