Schetyna: jutro składamy pozew w sprawie słów premiera

Polska
Schetyna: jutro składamy pozew w sprawie słów premiera
Polsat News

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział pozew w trybie wyborczym w związku z wypowiedzią premiera Morawieckiego o tym, że "nie było dróg i mostów za czasów poprzedników". - Kłamstwa, którymi operuje nie tylko premier Morawiecki, ale wszyscy politycy PiS zaangażowani w tę kampanię, przekraczają granicę dobrego smaku i przyzwoitości, deformują historię - ocenił.

- Analizowaliśmy z prawnikami kłamstwo, którego użył premier Morawiecki. Mówię bardzo wyraźnie: składamy pozew w trybie wyborczym, jutro (we wtorek - red.) to zrobimy. Będziemy żądać sprostowania, przeproszenia i gratyfikacji finansowej na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – wyjaśnił podczas konferencji prasowej Schetyna.

 

W sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina (woj. lubuskie) premier Morawiecki zarzucił swym poprzednikom, koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów.

 

Lider PO: to było więcej niż 5 miliardów

 

- Żeby nie być gołosłownym powiem tak: nasi poprzednicy (...) przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie - mówił premier, nawiązując do zapowiadanego uruchomienia Funduszu Dróg Lokalnych.

 

Schetyna przypominał z kolei, że to on realizował program budowy dróg lokalnych, tzw. schetynówek, jako wicepremier i szef MSWiA (2007-2009) w rządzie Donalda Tuska.

 

Przekonywał, że koalicja PO-PSL na ten cel przeznaczyła znacznie więcej niż 5 mld złotych. - Powiem więcej - to było ponad 15 tysięcy przebudowanych i wyremontowanych dróg - i tych powiatowych i gminnych - zaznaczył.

 

polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie