To miała być zwykła kontrola. Najpierw znaleźli narkotyki, a później amunicję i dwa granaty [WIDEO]

Polska

Trzech młodych mężczyzn zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej policjanci z Głogowa. Podenerwowanie mężczyzn w aucie sprawiło, że mundurowi przeszukali pojazd. Znaleźli marihuanę i amfetaminę. Podczas przeszukania mieszkań 20-latków odnaleziono kolejne porcje narkotyków oraz amunicję i dwa granaty. Policja opublikowała nagranie z detonacji materiałów wybuchowych na poligonie.

Zaczęło się od zwykłej kontroli pojazdu prowadzonej przez głogowskich policjantów. Zwrócili oni uwagę na samochód, w którym znajdowali się trzej mężczyźni, którzy w obecności funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać.

 

20-latkowie zostali wylegitymowani, a w trakcie kontroli auta policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę.


Funkcjonariusze udali się do mieszkań zatrzymanych i wykorzystując psa policyjnego do ujawniania narkotyków natrafili na dodatkowe porcje, a także amunicję i dwa granaty.

 

Na miejsce została wezwana grupa Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Wrocławia w celu zabezpieczenia i zneutralizowania granatów i amunicji.


Za posiadanie narkotyków zatrzymanym mieszkańcom powiatu głogowskiego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kara za nielegalne posiadanie bez zezwolenia broni palnej lub amunicji może wynieść nawet do lat 8.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie