17-latek miał w kieszeni 100 tabletek ecstasy. Twierdził, że to na... własny użytek

Polska
17-latek miał w kieszeni 100 tabletek ecstasy. Twierdził, że to na... własny użytek
KPP Ostrzeszów

Zatrzymany przez policję 17-latek z powiatu ostrzeszowskiego powiedział, że 100 znalezionych przy nim tabletek ecstasy miał na własny użytek - poinformowała we wtorek rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji Agnieszka Szołdra.

17-letni rowerzysta został zatrzymany do rutynowej kontroli przez policjantów z posterunku w Mikstacie w powiecie ostrzeszowskim.

 

- Podczas kontroli chłopiec sprawiał wrażenie osoby będącej pod wpływem narkotyków - powiedziała Szołdra.

 

W jego kieszeni policjanci znaleźli 100 tabletek ecstasy.

 

- 17-latek oświadczył, że wszystkie tabletki zamierzał wykorzystać wyłącznie do własnego użytku - powiedziała rzecznik.

 

Policja wszczęła dochodzenie pod nadzorem prokuratury. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia, a do 10 lat za ich rozpowszechnianie.

 

Szołdra przypomniała, że rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na zachowanie swoich dzieci. - Tabletki ecstasy charakteryzują się tym, że mają postać kolorowych pastylek, często z różnorodnym grawerem, ale pojawiają się też bez znaków. Jest to narkotyk popularny wśród tzw. niedzielnych narkomanów - osób, które sięgają po narkotyk podczas weekendowych wypadów na imprezy - wyjaśniła.

 

Dilerzy - jak podkreśliła - zwiększają zyski poprzez wzbogacanie składu tabletek ecstasy np. amfetaminą lub innymi toksycznymi wypełniaczami.

 

PAP

dk/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!