Opolska policja opublikowała portret pamięciowy domniemanego zabójcy 16-letniej Samanty

Polska
Opolska policja opublikowała portret pamięciowy domniemanego zabójcy 16-letniej Samanty
Policja Opole

Policjanci poszukują młodego mężczyzny, który może mieć związek z morderstwem 16-letniej gimnazjalistki z Jasienia (Opolskie). - Cały czas pracujemy nad sprawą, weryfikujemy każdą nową informację, a efektem jest właśnie ten portret - powiedział "Nowej Trybunie Opolskiej" funkcjonariusz z KWP w Opolu. Samanta zginęła w 2011 r. Jej ciało znaleźli w lesie drwale. Dziewczyna miała poderżnięte gardło.

Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę z portretu, proszony jest o kontakt z komendą wojewódzką policji pod nr. tel. 77 42 22 251 lub 77 42 22 202. Można także dzwonić na numer 997 lub 112. Policjanci zapewniają anonimowość.

 

Sprawa zabójstwa 16-letniej Samanty formalnie została umorzona w czerwcu 2012 roku. Jednak wciąż pracują nad nią policjanci oraz prokuratura.

 

Przesłuchano ponad 500 osób

 

- Są zabezpieczone materiały DNA od dwóch mężczyzn, jeden z rękawa kurtki dziewczyny, drugi z okolic intymnych. Jednak w policyjnych bazach danych nie ma na razie materiału porównawczego - wyjaśnił "Nowej Trybunie Opolskiej" prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

 

W sprawie zabójstwa Samanty do tej pory śledczy przesłuchali ponad 500 świadków, dotarli m.in. do większości ludzi przejeżdżających w dniu morderstwa w okolicy Ładzy, gdzie w lesie znaleziono zwłoki Samanty.

 

Przeanalizowali też wszystkie sprawy dotyczące zabójstw i zaginięć młodych kobiet o podobnym działaniu sprawcy, które miały miejsce w Polsce i za granicą, m.in. w Austrii, Niemczech, Czechach, Francji, Słowacji czy Irlandii.

 

- Prześwietliliśmy też wszystkie osoby podejrzewane i skazane za przestępstwa seksualne oraz przeciwko zdrowiu i życiu, które opuściły zakłady karne lub były w tym czasie na przepustkach - mówi prowadzący sprawę policjant.

 

Wyszła z domu po kłótni z mamą

 

Kryminalni sprawdzili też rodzinę dziewczyny oraz osoby, z którymi Samanta utrzymywała kontakt telefoniczny i przez internet, przeanalizowali także wszystkie komentarze, które pojawiały się w sieci po tym zabójstwie.

 

Dziewczyna po raz ostatni widziana była żywa 11 czerwca 2011 roku około godz. 23:45, kiedy szła drogą krajową nr 45 między Opolem a Kluczborkiem.


Samanta tego dnia wyszła z domu po kłótni z mamą. Kobieta zgłosiła policjantom zaginięcie dziewczyny około północy. Jej ciało 13 czerwca znaleźli drwale w lesie w okolicach Ładzy. 

 

Nowa Trybuna Opolska, polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie