Wypadek z udziałem trzech busów w Lubelskiem. Jedna osoba zginęła, 16 trafiło do szpitala

Polska

Do wypadku z udziałem trzech busów - dwóch dostawczych i pasażerskiego - doszło w czwartek rano w Garbowie (Lubelskie) na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a 16 trafiło do szpitali - poinformowała policja.

- Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Wyznaczono objazdy lokalnymi drogami lub drogą ekspresową S12 - powiedział Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Do wypadku doszło na tzw. starej drodze z Lublina do Warszawy; obecnie na tym odcinku funkcjonuje też - biegnąca nowym śladem - droga ekspresowa S12.

 

Kierowca busa pasażerskiego zginął na miejscu

 

Według wstępnych ustaleń policji, jadący w kierunku Puław kierowca busa dostawczego zwolnił (chciał się prawdopodobnie zatrzymać), czego nie zauważył jadący za nim kierowca drugiego busa dostawczego. Prawdopodobnie chcąc uniknąć najechania na poprzedzający go samochód, zjechał na lewy pas ruchu, ale tam zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka busem pasażerskim relacji Puławy-Lublin.

 

Jak poinformował Fijołek, kierowca busa pasażerskiego zginął na miejscu. Pasażerowie z busa oraz kierowca busa dostawczego, w sumie 16 osób, zostali przewiezieni do szpitali.

 

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności i przyczyny wypadku.

 

PAP, Zdjęcie główne: Lublin112.pl

msl/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze