Zderzenie trzech ciężarówek i wypadek kolejnej

Polska

Droga krajowa nr 1, zablokowana w środę rano po dwóch wypadkach w Grabowej i Brudzowicach, jest już przejezdna. W obu miejscach ruch odbywa się jednym pasem, a więc nadal należy się liczyć z utrudnieniami. W Grabowej zderzyły się trzy ciężarówki. W Brudzowicach przewróciła się ciężarówka przewożąca paczki, powodując utrudnienia w stronę Częstochowy.

Utrudnienia spowodowało przewrócenie się ciężarówki przewożącej paczki w Brudzowicach w powiecie będzińskim. Ładunek rozsypał się po drodze; trzeba go było przeładować i podnieść przewrócony pojazd. Jeden pas w kierunku Częstochowy nadal jest nieprzejezdny.

 

 

 

Do drugiego wypadku doszło w Grabowej w powiecie częstochowskim. Trasa  zablokowana w kierunku Katowic.

 

- O godz. 4:14 doszło do zderzenia się trzech pojazdów ciężarowych, z których dwa się spaliły. Trasa w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana. Zorganizowano objazd przez Borowno. Nikt nie został poszkodowany - poinformowała Polsat News podkom. Marta Ladowska, oficer prasowy KMP w Częstochowie. 

 

Do wypadku doszło, gdy kierowca pierwszego pojazdu zatrzymał się z powodu pękniętej opony. Kierowca innego tira zatrzymał się, by pomóc, w oba pojazdy uderzył kierowca trzeciego.  Dwa tiry stanęły w ogniu. Pożar już ugaszono. 

 

 

polsatnews.pl, PAP

mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie