Saperzy zabezpieczają niewybuchy w Mikołowie. Na wykopalisku znaleziono szczątki

Polska

Prace saperów na wykopalisku w Mikołowie, gdzie dwa dni temu znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej, spowolniły w czwartek z powodu znalezienia szczątków. Na miejsce przyjechał prokurator. Po zabezpieczeniu kości do badań, saperzy wrócili do przeszukiwania zakopanego magazynu z amunicją.

Droga krajowa 81 w Mikołowie (Śląskie) została w czwartek przed południem zamknięta w obu kierunkach od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do zjazdu na drogę krajową 44. Teren sprawdzają saperzy, policja zorganizowała objazdy.

 

Zamknięcie uczęszczanej "Wiślanki" to efekt wtorkowego znaleziska. Podczas robót drogowych przy ulicy Dzieńdziela w Mikołowie natrafiono na 350 sztuk amunicji, a także hełmy, panzerfausty, karabiny, magazynki. Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowała policja, straż pożarna oraz patrol saperski z jednostki wojskowej z Gliwic. Ze względów bezpieczeństwa z pobliskich domów ewakuowano mieszkańców.

 

W czwartek kontynuowano działania związane z zabezpieczeniem znaleziska.

 

- Prace spowolniły z powodu znalezienia na wykopalisku szczątek. Na miejsce przyjechał prokurator. Po 1,5 godziny i zabezpieczeniu kości do dalszych badań, pozwolił saperom kontynuować rozbrajanie bomby - poinformował reporter Polsat News Krzysztof Bąk. 

 

Policja kieruje na objazdy

 

Kierowcy jadący od strony Tychów kierowani są na drogę wojewódzką 928 oraz do Katowic, natomiast jadący od strony Katowic w kierunku centrum Mikołowa muszą jechać drogą krajową 44 oraz tą prowadzącą do Tychów lub drogą wojewódzką 928. Kierowcy jadący z Gliwic mogą spodziewać się objazdu przez centrum miasta oraz drogą wojewódzką 928, natomiast jadący z Żor - tą samą drogą lub trasą w stronę Gliwic.

 

Policja apeluje do kierowców o cierpliwość i uwzględnienie tych utrudnień podczas planowania podróży.

 

Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mikołowie Tomasz Rogula, prowadzone prace spowodowały też konieczność zamknięcia przejazdu kolejowego w Mikołowie. Na linii autobusowej 245 kursuje minibus, omijający przystanek przy ul. Dzieńdziela.

 

PAP, polsatnews.pl

bas/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie