Niewybuch przy szpitalu w Szczytnie. Zardzewiały pocisk zabezpieczyli saperzy

Polska
Niewybuch przy szpitalu w Szczytnie. Zardzewiały pocisk zabezpieczyli saperzy
Polsat News/zdj.ilustracyjne

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch z czasów II wojny światowej, na który natrafiono w środę podczas rozbudowy szpitala w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) na Mazurach. Do czasu usunięcia znaleziska kilkunastu pacjentów przeniesiono do bardziej oddalonego skrzydła budynku.

Jak poinformowała podkom. Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji, zardzewiały pocisk artyleryjski z czasów II wojny został wykopany przez operatora koparki podczas prac budowlanych w miejscu, gdzie powstaje nowe skrzydło szpitala powiatowego. Policja zabezpieczyła znalezisko i wezwała patrol saperski.

 

Według policji nie było konieczności ewakuowania poza budynek osób znajdujących się w szpitalu. Pacjentów i pracowników, którzy znajdowali się w części szpitala odległej o kilkanaście metrów od miejsca znalezienia niewybuchu, przeprowadzono do bardziej odległego skrzydła budynku. Akcja zabezpieczenia i wywiezienia niewybuchu zakończyła się w ciągu niespełna dwóch godzin.

 

Dyrektor szpitala powiatowego w Szczytnie Beata Kostrzewa powiedziała, że jest wdzięczna za to, że działania policji i saperów zostały przeprowadzone tak sprawnie. Jak zapewniła, nie było żadnego zagrożenia dla pacjentów i personelu. Na czas trwania akcji ok. 20 osób - głównie matki z noworodkami i pracowników laboratorium - przeniesiono do innej części budynku.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie