Chciał witać Żydów "serią z kałasznikowa", został "jedynką" PiS do Rady Warszawy

Polska
Chciał witać Żydów "serią z kałasznikowa", został "jedynką" PiS do Rady Warszawy
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/CC BY SA 3.0

Michał Szpądrowski, który w sierpniu został wykluczony ze sztabu Patryka Jakiego, kandydata PiS na prezydenta Warszawy, ma pierwsze miejsce w okręgu Ursynów, Wilanów do Rady Warszawy - wynika z informacji podanej przez Polską Agencję Prasową. Szpądrowski obecnie zasiada w Radzie Miasta - w 2014 roku kandydował z tego samego okręgu.

Szpądrowski został wykluczony za posty na Facebooku z 2010 roku. W upublicznionym przez polityków Platformy Obywatelskiej poście znajomy Szpądrowskiego napisał do niego: "Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawke!!!! przylatuje boening 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy na 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem" (pisownia oryginalna). Na co Szpądrowski odpisał: "Hmmm gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa...". Wpis pochodzi z 7 kwietnia 2010 r.

 

 

 

Szpądrowski przeprosił za wpis. "W pełni zgadzam się, że mój wpis z czasów, gdy miałem 15 lat, był haniebny. Przelałem jako zadośćuczynienie za młodzieńczą głupotę pieniądze na rzecz Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego. Wpis skasowałem a wszystkich urażonych najmocniej przepraszam" - napisał na Twitterze. Do wpisu dołączył potwierdzenie przelewu na kwotę 1000 zł na Fundację Ochrony Mienia Żydowskiego.

 

W sztabie Patryka Jakiego Szpądrowski był skarbnikiem.

 

PAP, polsatnews.pl

 

jm/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie