Kolejni zatrzymani ws. korupcji w spółce Tauron Ciepło

Polska
Kolejni zatrzymani ws. korupcji w spółce Tauron Ciepło
Polsat News

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby podejrzane o korumpowanie byłej inspektor w spółce Tauron Ciepło. Zatrzymani mieli wręczać Bożenie K. korzyści majątkowe w zamian za zlecanie prac realizowanych przez tę spółkę.

Jak podała katowicka prokuratura, jeden z zatrzymanych usłyszał już zarzuty, w poniedziałek po południu wciąż trwały przesłuchania dwóch pozostałych przedsiębiorców.

 

Bożena K. - która w spółce Tauron Ciepło odpowiadała za nadzór nad remontami, inwestycjami i odbiorami tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne - została zatrzymana w ubiegłym roku. Jak podawało CBA, została ujęta na gorącym uczynku, gdy przyjmowała 74,5 tys. zł od jednego z biznesmenów.

 

Funkcjonariusze CBA podejrzewali, że podobnych przypadków może być więcej. Później kobiecie przedstawiono kolejne zarzuty - chodzi łącznie o przyjęcie 37 łapówek na łączną kwotę 480 tys. zł. Zarzuty w śledztwie usłyszało już wcześniej także siedem innych osób, które miały ją korumpować.

 

11 podejrzanych

 

Ostatnio zatrzymano trzy kolejne, tym samym liczba podejrzanych w postępowaniu wzrosła do 11. Według tvp.info - dzięki wyjaśnieniom złożonych przez Bożenę K., która zaczęła współpracować z prokuraturą. Informację o zatrzymaniu potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

 

- Jedna z tych osób usłyszała dwa zarzuty wręczania korzyści majątkowych i po przesłuchaniu została zwolniona do domu za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. zł. Czynności z udziałem dwóch pozostałych zatrzymanych jeszcze trwają" - powiedziała. Szerszych informacji prokuratura ma udzielić we wtorek.

 

Bożena K. nie jest pracownikiem Tauron Ciepło od stycznia 2015 r. W związku z tą sprawą w spółce został przeprowadzony audyt wewnętrzny. Na podstawie wyników audytu dokonano korekty odpowiednich procedur, aby zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości - podawała spółka.

 

Według prowadzących sprawę, śledztwo w dalszym ciągu jest rozwojowe - nie są wykluczone dalsze zatrzymania i kolejne zarzuty.

 

Należąca do holdingu Tauron Polska Energia spółka Tauron Ciepło jest głównym dostawcą ciepła w woj. śląskim. Zatrudnia w kilku miastach południowej Polski ok. 1650 osób.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie