Szefowie chóru Kaplicy Sykstyńskiej mieli brać udział w praniu brudnych pieniędzy

Świat
Szefowie chóru Kaplicy Sykstyńskiej mieli brać udział w praniu brudnych pieniędzy
Pixabay/Sylabo

Watykański wymiar sprawiedliwości wszczął dochodzenie w sprawie finansów chóru Kaplicy Sykstyńskiej - podał w środę portal Vatican Insider. Śledztwem objęto szefa chóru oraz jego dyrektora administracyjnego.

Według portalu podejrzenia wobec kierownika chóru księdza Massimo Palombelli i dyrektora administracyjnego Michelangelo Nardelli dotyczą nieprawidłowości w zarządzaniu pieniędzmi, wpływającymi za koncerty na konto we włoskim banku. Śledczy podejrzewają pranie brudnych pieniędzy, ich sprzeniewierzenie i oszustwo.

 

Jak podano nieoficjalnie, wszystko wskazuje na to, że obaj szefowie słynnego chóru mieli dostęp do konta, przez które przechodziły wpływy z występów. Pieniądze te były przeznaczane na ich osobiste wydatki.

 

Vatican Insider dodaje, że Nardella został zawieszony w lipcu z powodu innego postępowania administracyjnego przeciwko niemu.

 

Wewnętrzne postępowanie wszczęto też w reakcji na skargi niektórych rodziców chórzystów dotyczące sposobu słownego traktowania ich dzieci przez maestro Palombellę.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie