Łoś przemierzał nocą ulice w centrum Bydgoszczy. Nagrały go kamery monitoringu

Polska

Na nagraniu widać dużego łosia, który powoli przechodzi przez puste skrzyżowanie ul. Nakielskiej i Ułańskiej. Wcześniej spacerował po placu Chełmińskim. Operator miejskiego monitoringu przekazał informację do Centrum Zarządzania Kryzysowego i wysłał załogę straży miejskiej oraz służby weterynaryjne. Nad ranem udało się bezpiecznie wyprowadzić zwierzę z miasta.

W poniedziałek w nocy świadek powiadomił służby o tym, że łoś spaceruje po placu Chełmińskim. Potem widziano go na Nakielskiej jak szedł w stronę ulicy Ułańskiej. W tym miejscu uchwyciły go kamery miejskiego monitoringu. 

 

Patrol "śledził" zwierzę, które skierowało się w stronę parku nad Kanałem Bydgoskim - poinformowała straż miejska.

 

Na miejscu obecny był też weterynarz, który poprosił o asystę policji, aby łoś mógł bezpiecznie przejść przez kolejne ulice.

 

Nad ranem udało mu się opuścić teren miasta. Na razie nie wiadomo skąd dokładnie przywędrował łoś.

 

- Sporadycznie dwa, trzy razy w roku spotykaliśmy się z takimi zdarzeniami i za każdym razem zgodnie z procedurą dyżurny Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wysyłał firmę weterynaryjną z którą miasto ma podpisaną umowę dotyczącą zwierząt wolno żyjących. W przypadku możliwości wystąpienia kolizji drogowej na prośbę firmy weterynaryjnej Policja i Straż Miejska asystowały w bezpiecznym wyprowadzeniu zwierzęcia z terenu miasta - poinformował polsatnews.pl Marcin Sokołowski z bydgoskiego CZK.

 

Express Bydgoski, polsatnews.pl

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie