Przyłapano ich, jak ładowali na lawetę mercedesa wartego 200 tys. zł

Polska
Przyłapano ich, jak ładowali na lawetę mercedesa wartego 200 tys. zł
zgora.lubuska.policja.gov.pl

Policjanci z Zielonej Góry (woj. lubuskie) zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież w Niemczech luksusowego mercedesa. 35- i 42-latek zostali złapani na gorącym uczynku. W momencie policyjnej akcji, warte 200 tys. auto ładowali na lawetę.

Funkcjonariusze ustalili, że w garażu w jednej z miejscowości w okolicach Zielonej Góry może być ukrywany luksusowy samochód, który skradziono w Niemczech.


Gdy pojechali na miejsce, trafili na dwóch mężczyzn, którzy próbowali załadować luksusowe auto na lawetę. Obaj zostali zatrzymani, a samochód przewieziono na policyjny strzeżony parking. Wartość mercedesa policja oszacowała na co najmniej 200 tys. zł.

 

 

Kradziona przyczepa i agregat


Policjanci w garażu znaleźli także przyczepę samochodową wraz z agregatem prądotwórczym. Po sprawdzeniu okazało się, że też są kradzione.

 


Zatrzymani mężczyźni byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Obaj usłyszeli zarzuty paserstwa i kradzieży. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym nadzorem.

 

 

polsatnews.pl

prz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie