Osiem osób oskarżonych o kradzież towaru wartego 2,8 mln zł. Zginęły m.in. alkohol i prezerwatywy

Polska
Osiem osób oskarżonych o kradzież towaru wartego 2,8 mln zł. Zginęły m.in. alkohol i prezerwatywy
Pixabay.com/3839153/Zdj. ilustracyjne

Osiem osób oskarżono o kradzież towaru o wartości ponad 2,8 mln zł ze szczecińskiego magazynu - poinformowała we wtorek prokuratura. Złodzieje weszli do środka dzięki dopasowanemu kluczowi, a jeden z nich zajmował kierownicze stanowisko w spółce.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko ośmiu podejrzanym. Siedmiu mężczyznom zarzucono, że włamali się do magazynu spółki przez otworzenie dopasowanym kluczem drzwi wejściowych do pomieszczeń socjalnych. Złodzieje wyłączyli później system alarmowy i zasilanie elektryczne, po czym zabrali stamtąd alkohol, baterie, zapalniczki, prezerwatywy oraz papierosy.

 

Śledczy oszacowali szkody na ponad 2,8 mln zł.

 

Specjalistyczny sprzęt i kilka pojazdów

 

Z informacji prokuratury wynika, że wśród oskarżonych jest osoba zajmująca stanowisko kierownicze w szczecińskiej strukturze pokrzywdzonej spółki. Podczas samego włamania korzystali ze specjalistycznego sprzętu, a także kilku pojazdów.

 

W śledztwie ustalono także tożsamość pasera, który pomógł ukryć skradziony towar. Mężczyzna, oprócz tego odpowie także za przestępstwa narkotykowe.

 

Podczas śledztwa na wniosek prokuratora wszyscy sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. Tymczasowe aresztowanie było stosowane także w momencie skierowania aktu oskarżenia.

 

Niektórzy byli wcześniej karani

 

Pięciu spośród ośmiu podejrzanych było już w przeszłości karanych sądownie.

 

Za zarzucaną kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności roku do 10 lat. Paserowi, któremu zarzucono również przestępstwo z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie