Złodzieje narzędzi wpadli na... myjce do okien. Grozi im do 10 lat więzienia

Polska
Złodzieje narzędzi wpadli na... myjce do okien. Grozi im do 10 lat więzienia
KPP Gorlice

Policja w Gorlicach zatrzymała dwóch złodziei, którzy okradali domy w gminie Biecz (woj. małopolskie). Wpadli po tym, jak jedna z poszkodowanych rozpoznała myjkę do okien w samochodzie w pobliżu domu, do którego włamali się sprawcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Mieszkanka gminy Biecz poinformowała gorlicką policję 1 września, że w niezamieszkanym domu we wsi Wójtowa, którym się opiekuje, zauważyła wyważone drzwi, a z budynku zniknęło wyposażenie, w tym elektronarzędzia.

 

Na miejscu włamania policja zabezpieczyła ślady i zaczęła szukać złodziei.

 

Kolejnego dnia dom został ponownie okradziony. Kobieta idąc już drugi raz na policję zauważyła jednak, że jedno z elektryczna myjka do okien, podobna do tej, która zginęła z domu, leży w samochodzie zaparkowanym obok miejsca kradzieży.

 

Policjanci ustalili, kto jest właścicielem samochodu. Okazało się, że to 22-latek mieszkający w gminie Biecz. Policja postawiła mu zarzut kradzieży z włamaniem.

 

Mężczyzna przyznał, że przez ostatnie dwa tygodnie włamał się do niezamieszkałego domu w sumie cztery razy, a ponadto okradł pobliską szopę z elektronarzędzi. Drugim sprawcą był 29-letni mieszkaniec tej samej gminy.

 

Obaj przyznali się do zarzucanych czynów, grozi im 10 lat więzienia. 

 

Policja odzyskała część skradzionych rzeczy. Sporo z nich sprawcy zdążyli już sprzedać.

 

polsatnews.pl

jm/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie