250 kilogramowa bomba znaleziona w Toruniu wywieziona na poligon

Polska
250 kilogramowa bomba znaleziona w Toruniu wywieziona na poligon
Torun.pl / Maria Wesoła

Bomba o wadze około 250 kg, którą znaleziono na osiedlu JAR w Toruniu, została wywieziona na poligon w celu zneutralizowania - poinformowała rzecznik prasowa prezydenta miasta Anna Kulbicka-Tondel. Ewakuowane osoby wracają do swoich mieszkań.

- Ładunek został wywieziony z terenu osiedla na poligon w celu zneutralizowania. Mieszkańcy wracają do swoich mieszkań. O godz. 12 nastąpiło przywrócenie ruchu i komunikacji miejskiej - podała Kulbicka-Tondel.

 

Bombę lotniczą odkryto w czwartek wieczorem na prywatnym terenie budowy przy ul. Watzenrodego, po czym niezwłocznie miejsce zabezpieczono. Znaleziska przez noc pilnowali strażnicy miejscy. W piątek przybyli saperzy, którzy wydobyli ładunek. W trakcie ich prac konieczna była ewakuacja mieszkańców 12 bloków i pracowników znajdujących się w nich lokali usługowych - około 250 osób.

 

 

- Jest to bomba zapalająca, prawdopodobnie typowo lotnicza z okresu II Wojny Światowej. Mam nadzieję, że to jedyne i ostatnie znalezisko w tym rejonie. Kilka lat temu penetrowaliśmy ten teren pod kątem niewybuchów i niczego istotnego nie znaleziono - mówił wcześniej prezydent miasta Michał Zaleski.

 

PAP

las/dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie