Tyszka: Prawo i Sprawiedliwość to jest partia wysokich podatków

Polska

- Prawo i Sprawiedliwość to jest partia wysokich podatków. To się nazywa daninami. Około 30 takich podwyżek było od początku roku, nie mówiąc o tym, że PiS nie zrealizował swojej obietnicy podwyższenia najniższej w Europie kwoty wolnej od PIT i obniżenia VAT - mówił w "Graffiti" Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu.

Polityk Kukiz '15 poinformował, że sam złożył w Sejmie propozycje obniżenia VAT na ubranka dziecięce oraz książki i prasę elektroniczną, ale oba są "w zamrażarce".

 

"Inne kraje nie boja się niskich podatków"

 

- PiS często mówi, że Unia zabrania, co jest bzdurą, bo w innych krajach te obniżone stawki funkcjonują. One się nie boją - mówił Tyszka Piotrowi Witwickiemu.

 

Wicemarszałek Sejmu odniósł się także do projektu zniesienia obowiązku szczepień, jaki zgłosił Paweł Skutecki, poseł Kukiz '15.

 

- To nie jest projekt naszego posła, tylko obywatelski. Potrzebna jest debata na ten temat - mówił Tyszka dodając, że klub jeszcze na ten temat nie rozmawiał, a jego zdaniem projekt "nie przejdzie" dalej w Sejmie.

 

"Chodzi o to, żeby zasady gry były równe dla wszystkich"

 

Mówiąc o wyborach samorządowych, wicemarszałek Sejmu stwierdził, że "mieliśmy przez rok nielegalną kampanię prowadzona przez PO, PiS", w której miały brać udział "spółki skarbu państwa, samorządy, telewizja publiczna". 

 

Narzekał, że w kampanii "brak przejrzystości finansowej".

 

- Spytałem wiceministra Jakiego, ile wydał na wycieczkę z dziennikarzami do Sofii. Dostałem zapewnienie, że będę miał dokładną odpowiedź, a dostałem taką od rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, że nic mi nie może powiedzieć - stwierdził Tyszka.

 

Lista w każdym Sejmiku

 

- Będziemy mieli listę we wszystkich okręgach sejmikowych, a później to już w zależności od lokalnej aktywności - zapewnia wicemarszałek dodając: - Jesteśmy też po to, żeby otworzyć ludziom drzwi, jeśli są komitety lokalne, niekoniecznie Kukiz '15, to je wspieramy.

 

Porównując wybory samorządowe z parlamentarnymi, Tyszka stwierdził: "mam nadzieję, że będzie lepiej, my się dopiero uczymy". Zapewnił, że Kukiz '15 "wprowadza nowych ludzi", a PO i PIS "wykonujących rozkazy politycznej sitwy".

 

O konwencji wyborczej PiS Tyszka powiedział, że "nie wolno takich rzeczy robić za pieniądze podatników" oraz że "nic nie wniosła". 

 

polsatnews.pl, Polsat News

jm/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie