Jakubiak: jeśli dostanę od ruchu Kukiz'15 zielone światło, to zawalczę o prezydenturę Warszawy

Polska

Marek Jakubiak nie wyklucza swojego startu w wyborach na prezydenta stolicy. - Jeżeli otrzymam mandat zaufania od ruchu Kukiz'15, to będę ich godnie reprezentował i zawalczymy o Warszawę - powiedział poseł w programie "Graffiti" w Polsat News. W czwartek ruch Kukiz'15 oficjalnie ogłosi nazwisko swojego kandydata.

- Program wyborczy dla takiego miasta jak Warszawa powinien być oparty na przemyśle i przedsiębiorczości - ocenił w "Graffiti" Marek Jakubiak. 

 

- Dzisiaj bycie jednym z setek miast w Europie niczego nie zmienia, możemy być fajni, ale i tak będziemy się zadłużać. Warszawa będzie miała raptem dwie linie metra, ale nic do przodu nie pójdziemy. Program Kukiz'15 dla Warszawy będzie okiem przemysłowca i przedsiębiorcy budowany. My musimy myśleć tak jak Starzyński przed wojną o Warszawie - wielkiej i dumnej stolicy - stwierdził poseł ruchu Kukiz'15.

 

Skrytykował też ostatnie lata prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

- Doprowadzenie do długu, konfliktu politycznego. Prezydent Warszawy powinien po Warszawie spacerem chodzić, a jaśnie państwo odsunęło się od mieszkańców - ocenił.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie