Błażej Spychalski ma w piątek zostać nowym rzecznikiem Andrzeja Dudy

Polska

Błażej Spychalski, były pracownik klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz wieloletni współpracownik byłego rzecznika PiS Marcina Mastalerka, ma zostać w piątek powołany na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy z odpowiedzialnością za nadzór nad biurem prasowym - poinformował portal 300polityka. Spychalski ma zastąpić Krzysztofa Łapińskiego, dotychczasowego rzecznika prezydenta.

Jak podaje 300polityka, Spychalski, prawnik z wykształcenia, dobrze zna PiS i jego otoczenie, bo przez wiele lat był pracownikiem biura organizacyjnego na Nowogrodzkiej i klubu parlamentarnego PiS.

 

W przeszłości pełnił funkcję zastępcy szefa młodzieżówki PiS, kiedy kierował nią Marcin Mastalerek. W ostatnim czasie zasiadał w łódzkim sejmiku wojewódzkim jako radny PiS. 

 

Łapiński stawia na PR

 

Spychalski od kilku lat jest prezesem największych spółek miejskich w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie prezydentem jest walczący o reelekcję Marcin Witko z PiS - poinformowała 300polityka.

 

Spychalski miałby zastąpić na stanowisku Krzysztofa Łapińskiego, który zrezygnował z pracy w Kancelarii. Były już rzecznik prezydenta Dudy ma zająć się usługami w zakresie PR dla klientów biznesowych, a nie politycznych.

 

Ma być także aktywnym komentatorem w mediach, a za pół roku rozpocząć wykłady na "jednym z dużych polskich uniwersytetów".

 

300polityka, polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie