"Wydarzenia" z najlepszym wynikiem oglądalności od początku 2018 roku

Polska
"Wydarzenia" z najlepszym wynikiem oglądalności od początku 2018 roku
Polsat News

Program jako jedyny spośród serwisów informacyjnych anten ogólnopolskich zyskał widzów. "Wydarzenia" umacniają swoją pozycję wśród najpopularniejszych serwisów informacyjnych w Polsce.

Średnio prawie 1,8 miliona widzów śledziło łącznie na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News program w sierpniu, co oznacza wzrost o prawie ćwierć miliona widzów (o 16 proc.) w porównaniu z sierpniem 2017. W tym samym czasie "Fakty" emitowane na antenach TVN oraz TVN24 Biznes i Świat oraz "Wiadomości" emitowane na antenie TVP oraz TVP Info straciły widzów. Pod względem udziałów "Wydarzenia" awansowały na drugie miejsce.

 

Główne wydanie "Wydarzeń", emitowane codziennie o godzinie 18:50, oglądało w sierpniu średnio, łącznie na antenach Telewizji POLSAT oraz Polsatu News prawie 1,8 miliona widzów. W porównaniu do analogicznego miesiąca w roku ubiegłym "Wydarzenia 18:50" zyskały prawie ćwierć miliona widzów! To najlepszy miesiąc flagowego serwisu informacyjnego Polsatu od początku bieżącego roku. Program jako jedyny spośród programów informacyjnych anten ogólnopolskich zyskał widzów w ujęciu rok do roku. W tym samym czasie konkurencyjne programy: "Fakty" TVN oraz "Wiadomości" TVP straciły widzów.

 

"Wiarygodność, rzetelność, obiektywizm"

 

"Wydarzenia" z godziny 18:50 uzyskały w sierpniu średnie udziały na poziomie 18,9 proc.w grupie wszystkich widzów oraz 19,5 proc. SHR w grupie wiekowej 16-49. Dzięki temu flagowy serwis informacyjny Polsatu awansował na drugie miejsce pod względem udziałów w rynku telewizyjnym w obu grupach audytoryjnych.

 

- Podchodzę do tych wyników z radością, ale też z pokorą. "Wydarzenia" to program, który konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku mediów. Niezmiennie stawiamy na to, co w naszym dziennikarstwie jest najważniejsze: wiarygodność, rzetelność, obiektywizm. Cieszę się, że widzowie to doceniają - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji POLSAT.

 

"Wydarzenia" są jednym z filarów Telewizji POLSAT i Polsatu News. Zespół redakcyjny przygotowuje codziennie główne wydanie emitowane o godzinie 18:50 oraz wydanie wieczorne emitowane o godzinie 22:00. Od poniedziałku do piątku przygotowywane jest również wydanie o godzinie 15:50.

 

polsat.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie