Pokaz tańca na rurze... dla przedszkolaków. "Kto pomyślał, że to dobry pomysł?"

Kultura
Pokaz tańca na rurze... dla przedszkolaków. "Kto pomyślał, że to dobry pomysł?"
Twitter/@mstandaert

Rodzice przedszkolaków przeżyli szok podczas inauguracji roku w Shenzhen w południowych Chinach. Jedną z atrakcji przygotowanych dla dzieci, był profesjonalny pokaz tańca na rurze. Nagrania z ceremonii zdobyły popularność w mediach społecznościowych. Sprawą zainteresowało się lokalne biuro edukacji, które domaga się dymisji dyrektorki placówki.

"Kto pomyślał, że jest to dobry pomysł?" - pyta na Twitterze pisarz Michael Standaert, którego dzieci uczęszczają do przedszkola w Shenzhen. Amerykanin opublikował nagrania z pokazu. "Chcemy zabrać dzieci i domagamy się zwrotu czesnego" - dodał Standaert. Wideo z ceremonii stało się popularne w chińskich serwisach społecznościowych.

 

 

"Nie myślą o tym tańcu tak, jak dorośli"

 

Gdy sprawę nagłośniono, przedszkole wydało oficjalne przeprosiny skierowane do rodziców. "Nie zastanowiliśmy się nad programem uroczystości" - poinformował ośrodek.

 

 

- Naszym celem było przekazanie dzieciom wiedzy o różnych rodzajach tańca - tłumaczy dyrektorka przedszkola Lai Rong w rozmowie z chińskimi mediami. Według niej dzieci "nie myślą o tym tańcu w takich kategoriach, jak dorośli" - Na pewno uważają, że ta osoba niesamowicie kręci się na rurze - dodała dyrektorka.

 

Sprawą zajęło się biuro edukacji w dystrykcie Bao w Shenzen. Urząd domaga się dymisji Lai Rong i zapowiada śledztwo, wyjaśniające kto podjął decyzję o pokazie.

 

- Moja cała kariera w edukacji legła w gruzach przez pięć minut pokazu. Internet jest zbyt potężny - podsumowała dyrektorka przedszkola.

 

The New York Times, polsatnews.pl

bas/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze