Partner siostry premiera został wicenaczelnym publicznego Radia Wrocław

Polska
Partner siostry premiera został wicenaczelnym publicznego Radia Wrocław
wroclaw.pl

Nowym zastępcą redaktora naczelnego publicznego Radia Wrocław jest Jarosław Broda. - Przyznał, że decyzja o powołaniu go, choćby ze względu na koneksje rodzinne, może się wydawać polityczną. Zapewniał, że tak nie jest - mówi "Gazecie Wyborczej" jeden z pracowników radia. Broda jest partnerem życiowym i ojcem dzieci Anny Morawieckiej, starszej siostry premiera, kandydatki w wyborach samorządowych.

Przez ostatnie 16 lat Jarosław Broda był dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia. Wcześniej kierował wrocławskim oddziałem wydawnictwa PWN. W latach 90. był wicenaczelnym Radia Wrocław.  

 

Broda jest partnerem życiowym i ojcem dzieci Anny Morawieckiej, najstarszej z sióstr premiera Morawieckiego. 

 

"Ojciec uważa, że to dobry pomysł"

 

Sama Morawiecka ogłosiła niedawno swój start w jesiennych wyborach samorządowych. Będzie ubiegała się o stanowisko burmistrza Obornik Śląskich.

 

- Rozmawiałam na ten temat przede wszystkim z mężem, ale też z ojcem, który uważa, że to dobry pomysł. Z bratem rozmawiałam, ale nie chciałabym powiedzieć, że pytałam go o to - mówiła w rozmowie z Polsat News.

 

Premier Morawiecki ma z kolei otwierać wyborczą listę PiS w okręgu wrocławskim w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Urzędujący premier nie sprawował dotychczas mandatu posła na Sejm.

 

presserwis.press.pl,  wyborcza.pl, polsatnews.pl

zdr/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze