Siostra Morawieckiego kandydatką na burmistrza. "Prosili mnie o to przyjaciele i koledzy z PiS"

Polska

- Myślę, że jest dużo do zrobienia i czeka mnie ciężka praca - powiedziała Polsat News Anna Morawiecka, siostra premiera Mateusza Morawieckiego, która w październiku powalczy o fotel burmistrza Obornik Śląskich. - Rozmawiałam na ten temat przede wszystkim z mężem, ale też z ojcem, który uważa, że to dobry pomysł. Z bratem rozmawiałam, ale nie chciałabym powiedzieć, że pytałam go o to - dodała.

- Myślę, że brat będzie trzymał za mnie kciuki. Wierzę, że Mateusz jest tą osobą, która dużo dobrego w Polsce może zrobić jako premier tego rządu i trzeba starać się małym i dużym ojczyznom służyć - wyjaśniła Anna Morawiecka.

 

Zdradziła, że decyzję o starcie w wyborach poprzedziły rozmowy z bliskimi i przemyślenia. - Prosiło mnie o to wielu przyjaciół. Prosili mnie o to koledzy z PiS, z Obornickiego Porozumienia Samorządowego, z którym zawiązaliśmy rodzaj koalicji - dodała.

 

Komitet Wyborczy Wyborców Anny Morawieckiej Obornickie Porozumienie Samorządowe został zarejestrowany przez Państwową Komisję Wyborczą w poniedziałek, 27 sierpnia.

 

- Postanowiłam zarejestrować własny komitet. Nie jest to komitet partyjny, uważam, że samorząd nie powinien być areną walk politycznych - powiedziała kandydatka na burmistrza.

 

Urodzona w 1960 r. Anna Morawiecka jest najstarszą z trzech sióstr premiera.

 

"Prezent dla siostry premiera"

 

O reelekcję w Obornikach będzie ubiegał się także obecny włodarz Arkadiusz Poprawa. Tydzień temu burmistrz ocenił, że rządowy plany zbudowania mostu, który ma połączyć Oborniki z Obrzyckiem będzie "prezentem dla siostry premiera". 

 

- Nowy most w tym miejscu kompletnie nie rozwiązuje problemu komunikacyjnego mojej gminy, a jedynie szkodzi, bo budując go zmarnujemy sporo pieniędzy. Pamiętajmy, że Odra w miejscu planowanej budowy, czyli w Urazie jest najszersza w swoim biegu - powiedział Poprawa "Gazecie Wrocławskiej".

 

polsatnews.pl

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie