CBA kontroluje gminę Międzyzdroje i zgodność z prawem powołania spółki Międzyzdrojski Rynek

Polska
CBA kontroluje gminę Międzyzdroje i zgodność z prawem powołania spółki Międzyzdrojski Rynek
CBA

Agenci Biura sprawdzają, czy gminny majątek wniesiony do, w większości prywatnej, spółki Międzyzdrojski Rynek został prawidłowo zabezpieczony. Potwierdzono, że kontrolę prowadzą funkcjonariusze szczecińskiej delegatury. - Trzymiesięczna kontrola powinna zakończyć się na początku listopada - powiedział Temistokles Brodawski z wydziału komunikacji społecznej CBA.

- Sprawdzamy m.in., czy przy tworzeniu i prowadzeniu spółki Międzyzdrojski Rynek zachowane zostały wszystkie przepisy prawa. Badamy też, czy zachowane zostały zasady rozporządzania gminnym mieniem - powiedział Brodowski. Zaznaczył, że zgodnie z ustawą o CBA podjęta na początku sierpnia kontrola może zostać przedłużona przez szefa CBA w szczególnych przypadkach, ale nie dłużej jak do sześciu miesięcy.

 

We wtorek sekretarz gminy Międzyzdroje Henryk Nogala powiedział, że zgodnie z przedstawionym upoważnieniem w Urzędzie trwa kontrola CBA.

 

- Dotyczy ona, określonych przepisami prawa, procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje - dodał. Sekretarz zaprzeczył, by postępowanie CBA wynikało z wcześniejszej wewnętrznej kontroli przeprowadzonej przez sam urząd, czy też było prowadzone na prośbę gminy - dodał.

 

PAP

mos/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie