"Premier ogłosił programy, które od szeregu lat są realizowane". Marek Sowa w "Tak czy Nie"

Polska

- Prawo i Sprawiedliwość w kampanii samorządowej przywłaszcza sobie sukcesy poprzedników - stwierdził w programie "Tak czy Nie" poseł Nowoczesnej Marek Sowa. Podkreślił, że premier "zawłaszczył sobie" np. program "Dostępność Plus". - Nie może być takiej sytuacji, że on (premier - red.) ciągle posługuje się kłamstwem. Wszystko co mówi, to jest tak naprawdę jedno wielkie kłamstwo - ocenił Sowa.

- Proszę nam się nie dziwić, że chcemy dotrzeć do Polaków z informacją, jaki jest dorobek PiS przez te ostatnie 3 lata. To jest okres kiedy politycy PiS zadbali o siebie zadbali o swoje rodziny - powiedział Marek Sowa. Dodał, że premier ogłosił programy, które od szeregu lat są już realizowane.

 

Goście programu rozmawiali także o kampanii samorządowej. Jacek Ozdoba (warszawski radny, Porozumienie) stwierdził, że przy tak dużym wsparciu finansowym miasta, "Warszawa nie zmieniła się wystarczająco".

 

- Mamy dzisiaj 2018 rok,  a niestety obietnice Platformy Obywatelskiej z 2006 roku w większości nie zostały zrealizowane. (…) Uważam, że III i IV linia metra mogłaby powstać w tym czasie w Warszawie.

 

 

 

- Proszę tak nie krytykować Warszawy. Idzie pan trochę pod prąd polityki Mateusza Morawieckiego, który tuż po konwencji wyborczej pojechał do Łowicza i powiedział, że życzy im (red. - mieszkańcom), aby tak szybko się rozwijali, jak Warszawa. On Warszawę za wzór rozwoju postawił. To jest postrzeganie i docenienie,  jak faktycznie Warszawa poszła do przodu - skomentował Sowa.

 

Polsat News

paw/las/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie