Spoliczkowana opozycjonistka idzie do sądu. Jest prywatny akt oskarżenia

Polska
Spoliczkowana opozycjonistka idzie do sądu. Jest prywatny akt oskarżenia
Polsat News

- Akt oskarżenia przeciwko Dominice Arendt-Wittchen dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej działaczki Magdaleny P. Dokument złożyłem w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieście - informuje przedstawiciel pokrzywdzonej kobiety mecenas Jarosław Kaczyński.

W sobotę Arendt-Wittchen spoliczkowała kobietę, która okrzykami "Konstytucja" próbowała zakłócić przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów Dnia Weterana. Następnego dnia złożyła rezygnację z funkcji pełnomocniczki wojewody dolnośląskiego ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 

Jak się okazało, Arendt-Wittchen jako działaczka stowarzyszenia Inicjatywa Historyczna wchodzi w skład zespołu, który zajmuje się edukacją obywatelską przy Pełnomocniku Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania.

 

- Nie ma zgody na agresję w życiu politycznym - powiedział w poniedziałek gość "Graffiti" Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Jak zaznaczył, zachowanie Arendt-Wittchen potępił minister Joachim Brudziński.

 

"Nie ma zgody na takie relatywizowanie tych czynów"

 

W poniedziałek mecenas Jarosław Kaczyński poinformował, że złożył w imieniu spoliczkowanej opozycjonistki prywatny akt oskarżenia.

 

"Została ona spoliczkowana, czym naruszono jej nietykalność cielesną. Nie ma zgody mojej klientki na takie działania i relatywizowanie tych czynów" - napisał adwokat pod zdjęciem dokumentu.  

Kilkaset spraw sądowych

 

Mecenas poinformował nas, że w sumie jest kilkaset spraw sądowych dotyczących zgromadzeń publicznych z udziałem m.in. Obywateli RP i działaczy KOD. 

 

- Zwykle jedna sprawa nie dotyczy jednej osoby, a kilku lub kilkunastu. Jeśli przyjąć, że w jednej sprawie mamy cztery osoby, można powiedzieć, że obwinionych jest ponad tysiąc - powiedział adwokat.

 

Jak poinformował , on sam prowadzi 20 spraw dot. Obywateli RP i działaczy KOD-u.

 

polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie