Zawalił się dach budynku w centrum Zielonej Góry. Fragmenty runęły do ogródka restauracji

Polska
Zawalił się dach budynku w centrum Zielonej Góry. Fragmenty runęły do ogródka restauracji
Facebook/Janusz Kubicki

W centrum Zielonej Góry zawalił się dach kamienicy, a jego elementy runęły na teren znajdującego się obok ogródka restauracji. Poszkodowana została jedna osoba. We wtorek przed południem zostały przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem przy ul. Kupieckiej w Zielonej Górze.

 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że zawaliła się część budynku sąsiadująca z ogródkiem restauracji. Na miejsce pojechały wszystkie służby, policja, straż i pogotowie ratunkowe. Wyglądało to na początku bardzo niepokojąco, ale na szczęście została ranna tylko jedna z klientek lokalu - poinformowała rzecznik prasowy zielonogórskiej policji Małgorzata Barska.

 

Zniszczony obiekt, który był przybudówką do kamienicy, nie był zamieszkany.

 

Jak dodała Barska, przyczyną zawalenia dachu mogła być prowadzona w pobliżu duża budowa. W jej wyniku mogło dojść do naruszenia konstrukcji przybudówki.

 

Nawet pięć lat więzienia

 

- To będzie przedmiotem postępowania. Dziś rano zostały przeprowadzone oględziny policji wspólnie z pracownikami nadzoru budowlanego. Zostanie też wszczęte śledztwo, ale najpierw musimy ustalić odpowiedzialne osoby - wyjaśniła Barska.

 

Osobom odpowiedzialnym może zostać postawiony zarzut o sprowadzenie katastrofy budowlanej. Za to grozi nawet pięć lat więzienia.

 

"Strasznie wkurzają takie rudery"

 

Zdjęcia z miejsca zdarzenia udostępnił na Facebooku prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

 

"Strasznie wkurzają takie rudery, a jest ich w mieście nie dziesiątki, a grubo ponad setka, większość zagraża zawaleniem. Niestety prywatni właściciele nie kwapią się do tego żeby coś z tym zrobić. Walczymy z tym ale procedury nie są proste" - napisał.

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie