Przemyśl: nagie ciało kobiety z roztrzaskaną głową. Mąż usłyszał zarzut

Polska

W jednym z mieszkań w Przemyślu (woj. podkarpackie) znaleziono nagie ciało kobiety z roztrzaskaną głową. Zatrzymano jej męża, który był pijany. Podobnie jak żona jest głuchoniemy, nie potrafił wyjaśnić, co się stało. Policja ustaliła, że feralnej nocy doszło między nimi do awantury.

Ciało kobiety w piątek rano znalazł jej 52-letni mąż, który zawiadomił policję. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i początkowo nie umiał wyjaśnić, co się stało.


Policjanci ustalili, że poprzedniej nocy między głuchoniemym małżeństwem doszło do awantury.


- Ta rodzina była wcześniej znana policji. W ostatnich latach policjanci interweniowali tam w związku z awanturami domowymi, przemocą, nadużywaniem alkoholu przez obojga. Prowadzona była także procedura niebieskiej karty, a wcześniej też sprawa o znęcanie – powiedziała Polsat News nadkom. Marta Tabasz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.


"Doszło do krwotoku zewnętrznego"


- Pokrzywdzona doznała ok. sześciu ran ciętych zlokalizowanych na głowie, przy czym były to rany powierzchowne. W następstwie ich powstania doszło do krwotoku zewnętrznego, który mógł skutkować jej zgonem – tłumaczyła Beata Starzecka-Skrzypiec z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.


Zgromadzony materiał pozwolił prokuraturze na przestawienie Jackowi H. zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.


Uderzał ją butelką


Podczas przesłuchania 52-latek przyznał się do winy. Składając wyjaśnienia tłumaczył że w nocy po imprezie, gdy goście poszli do domu, pokłócił się z żoną i kilkukrotnie uderzył ją butelką.


Grozi mu 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

 

Wydarzenia, polsatnews.pl

 

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie